Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Śmiertelne potrącenie pieszego
Policjanci z Tychów wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 76-letni pieszy. Został potrącony przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w miniony weekend, na ulicy Katowickiej w Tychach.
Tychy Wypadki śmiertelne -
Policyjna profilaktyka dla seniorów
Policjanci z katowickiej drogówki spotkali się ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu. W ramach kampanii „ Idź - Jedź – Żyj Rok Pieszego 2014” i „Kieruj się z rozsądkiem” mundurowi ostrzegali seniorów i apelowali o zachowanie rozwagi na drodze. Każdy uczestnik otrzymał też torbę na zakupy wyposażoną w elementy odblaskowe.
Zawiercie Profilaktyka
-
Bezzasadna interwencja
Bezmyślne zachowanie 19-letniej mieszkanki Zawiercia, wywołało niepotrzebne czynności służb mundurowych. Kobieta dodzwoniła się na numer alarmowy 112, informując, że została ugodzona nożem. Kiedy policjanci namierzyli zgłaszającą, okazało się, że nic jej nie jest. Potrzebowała tylko, aby ktoś podwiózł ją do domu, gdyż pokłóciła się z chłopakiem...
Myszków Fałszywe alarmy -
Na "podwójnym gazie" z "fałszywkami"
Tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zdecydował się na jazdę samochodem mając w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. Jednakże na tym nie koniec. W trakcie kontroli okazało się, że tyszanin nie posiada uprawnień do kierowania, a dokumenty którymi się posługiwał były podrobione. O losie 49-latka zdecyduje prokurator i sąd.
Tychy Fałszerstwa, Nietrzeźwi kierujący -
Wspólne patrole kłobuckich policjantów i strażników leśnych
Policjanci z Kłobucka wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Kłobuck prowadzą działania pod kryptonimem „Choinka". Podczas wspólnych służb mundurowi patrolują lasy i drogi dojazdowe pod kątem osób kradnących choinki i gałęzie drzew iglastych. Każda osoba dokonująca takiej kradzieży musi liczyć się z mandatem w wysokości nawet 500 zł, który mogą wystawić policjanci i strażnicy leśni.
Kłobuck Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Tłumaczył, że rower znalazł na śmietniku
Pszczyńscy kryminalni ustalili mężczyznę, któremu zarzuca się kradzież roweru. 46-letni pszczynianin nie przyznaje się do winy tłumacząc, że rower znalazł na śmietniku. Pokrzywdzona zostawiała swój rower nie tyle na śmietniku, co pod wiatą na kosze ze śmieciami, zabezpieczając go specjalną linką. W środę po pracy stwierdziła jego brak. Policjanci znaleźli zgubę w domu podejrzanego.
Pszczyna Kradzieże -
Statuetki programu PaT dla Śląska
Wyróżnienia za dotychczasową działalność w programie PaT/E (edukacja), podczas Finałowej Gali, jaka odbyła się w warszawskim Kinie Muranów, odebrał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn oraz Komendant Miejski Policji w Żorach insp. Dariusz Matusiak. Uroczystość swą obecnością zaszczycili m.in. Minister Spraw Wewnętrznych, Rzecznik Praw Dziecka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz generał Władysław Padło.
Żory Uroczystości
-
Strzelał do biletomatu
Policjanci z komisariatu III zatrzymali 23-letniego bielszczanina, który strzałami z wiatrówki uszkodził biletomat na przystanku autobusowym przy ul. 3-go Maja. Za przestępstwo to grozi mu teraz do 5 lat za kratami.
Bielsko-Biała Wandalizm -
III Zimowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Raciborzu
W hali widowiskowo – sportowej przy ul. Łąkowej odbył się III Zimowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Starosty Raciborskiego i Prezydenta Miasta Raciborza. Impreza została przygotowana wspólnie przez Komendę Powiatową Policji w Raciborzu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Do turnieju zgłosiło się 13 zespołów w skład, których wchodziły czteroosobowe drużyny z klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu raciborskiego.
Racibórz Profilaktyka -
"Bezpiecznie kibicuję - mądrze - dopinguję - młody kibic"
W Gimnazjum na 9 w Chorzowie odbyła się prelekcja w ramach programu „Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic”. Podczas spotkania zostały poruszone zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa podczas imprez masowych, a w szczególności meczów piłki nożnej.
Chorzów Profilaktyka -
Policjanci odnaleźli zaginionego
Dzisiaj kilka minut po 14.00 policjanci odnaleźli poszukiwanego od wczoraj 29-letniego Adama. Mężczyznę wypatrzyli kryminalni z rybnickiej grupy poszukiwawczej w miejscowości oddalonej od Rybnika o ponad 25 km. Niepełnosprawny mężczyzna jest już pod opieką rodziny, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Rybnik Zaginięcia i poszukiwania
-
Trójka włamywaczy zatrzymana
Policjanci z Łaz zatrzymali trzech włamywaczy. Pierwszą parę rabusiów w trakcie włamania do prywatnego mieszkania. Kolejnego amatora cudzego mienia kilka godzin po włamaniu do zamkniętej przychodni zdrowia. Wszystkim grozi teraz 10-letni pobyt w więzieniu
Zawiercie Kradzieże z włamaniem -
Okradł sklep i napadł na kobietę
W ręce policjantów z siewierskiego komisariatu wpadł 20-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego. Zatrzymany młody mężczyzna przyznał się najpierw do kradzieży pieniędzy z kasy sklepowej. Policjanci udowodnili mu również popełnienie rozboju. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za dokonane przestępstwa grozi mu teraz nawet 12 lat więzienia.
Będzin Rozboje -
Odpowie za włamanie i kradzież
Prowadzone przez kryminalnych z czeladzkiego komisariatu czynności w sprawie włamania do jednego z działających na terenie miasta lombardów, pozwoliły na szybkie ustalenie i w konsekwencji zatrzymanie 19-letniego złodzieja. Jak się okazało, młody czeladzianin, oprócz okradzionego lombardu, miał na swoim przestępczym koncie również kradzież telefonu komórkowego. O dalszym losie nastolatka zdecyduje teraz sąd i prokurator. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.
Będzin Kradzieże z włamaniem -
"Bezpieczeństwo bez barier” finał programu profilaktycznego
W Urzędzie Wojewódzkim odbył się finał programu profilaktycznego „Bezpieczeństwo bez barier”, którego głównym celem była edukacja i wspieranie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia osób niepełnosprawnych. Program ten zakładał szereg przedsięwzięć skierowanych bezpośrednio do osób dotkniętych niepełnosprawnością, jak i podejmowanych w szerokim zakresie na ich rzecz.
Katowice Profilaktyka
-
Śmierć w pożarze
Dwóch mężczyzn zginęło w pożarze mieszkania przy ulicy Działkowej, do którego doszło w piątek przed południem. Policjanci, wraz z biegłym z dziedziny pożarnictwa, wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
Katowice Pożary i podpalenia -
Pierwszoklasistka wypadła z okna
Zawierciańscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na terenie jednej ze szkół podstawowych w Zawierciu. Z okna szkoły wypadła uczennica pierwszej klasy. Ranną przewieziono do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Zawiercie Nieszczęśliwe wypadki -
Od przedszkolaka do Awuefiaka – Sznupek kibicuje najmłodszym
W Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbyła się kolejna impreza sportowa z cyklu "Od przedszkolaka do AWF-iaka" adresowana do najmłodszych dzieci. Przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj w asyście maskotek. Do udziału w spotkaniu został także zaproszony Sznupek - maskotka śląskiej Policji.
KWP w Katowicach Profilaktyka -
Policjanci nie dali się nabrać
Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który, chcąc wyłudzić odszkodowanie, powiadomił stróżów prawa o kradzieży samochodu. Jego plan nie powiódł się i śledczy szybko wykryli, że w ułożonej przez niego historii coś nie pasuje. 31-latek dzisiaj usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa, za które w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.
Żywiec Przestępczość kryminalna -
Sprawcy wykroczeń w obiektywie
Sprzęt fotograficzny, pozwalający z dużej odległości rejestrować przewinienia kierowców, wykorzystują od dzisiaj policjanci z rudzkiej drogówki. Aparat fotograficzny z teleobiektywem, umożliwia robienie zdjęć z daleka, na których widać czy kierowca ma zapięte pasy lub czy rozmawia przez telefon. Są to kolejne działania, których celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezastosowania się do obowiązku podróżowania w pasach bezpieczeństwa.
Ruda Śląska Akcje policyjne, Ruch Drogowy