Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Dzielne mieszkanki Żor ujęły sprawcę napadu
Policjanci z Żor zatrzymali na gorącym uczynku 40-latka, który napadł na osiedlowy kiosk. Zanim jednak sprawca znalazł się w rękach mundurowych obezwładniły go dwie dzielne kobiety. Dzisiaj mężczyzna zostanie przesłuchany, grozi mu nawet do 10 lat więzienia.
Żory Napady
-
Spotkanie wigilijne w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie
Wczoraj w Komendzie Miejskie Policji w Częstochowie odbyło się spotkanie wigilijne. W trakcie uroczystości uczestnicy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne oraz noworoczne życzenia. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie insp. Artura Bednarka harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju.
Częstochowa Uroczystości
-
Zatrzymany za napad na bank
W ręce stróżów prawa wpadł 27-letni będzinianin podejrzany o dokonanie w dniu 12 grudnia napadu na jedną z placówek bankowych na terenie miasta. Zatrzymania sprawcy napadu dokonali będzińscy policjanci wsparci siłami policyjnych antyterrorystów. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości dopuścił się już podobnego przestępstwa, dlatego zarzut który usłyszał dotyczy działania w warunkach "recydywy". O dalszym jego losie zdecyduje teraz sąd i prokurator, grozi mu nawet 15 lat więzienia.
Będzin Napady na banki
-
Sznupek i policjanci w żywieckiej „piątce”
Maskotka śląskiej policji Sznupek oraz policjanci z żywieckiej komendy odwiedzili dziś pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej nr 5 w Żywcu. W czasie spotkania stróże prawa mówili przede wszystkim o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe. Policjanci podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest ich noszenie szczególnie w okresie zimowym.
Żywiec Profilaktyka
-
Walczyli o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku
Już po raz trzeci uczniowie z klas ogólnopolicyjnych Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku walczyli w Mistrzostwach o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku w Grapplingu. Młodzież rywalizowała w 5 kategoriach. Zwycięzcom gratulował i wręczał statuetki zastępca szefa kłobuckich policjantów młodszy inspektor Tomasz Górka.
Kłobuck Sport
-
Policjant na medal
12 grudnia bieżącego roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń dla policjantów i strażaków, którzy narażali swoje życie dla ratowania innych osób na terenie Polski. Odznaczenia te nadane zostały przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród 17 uhonorowanych znalazł się starszy sierżant Przemysław Filipek z jaworznickiej Policji, który w lecie uratował tonącego mężczyznę.
Jaworzno Ofiarni i odważni -
Odzyskane mienie o wartości 30 tysięcy złotych
Blachy wykonane z miedzi o wartości około 30 tys. zł odzyskali policjanci ruchu drogowego, których zaciekawił przewożony w samochodzie osobowym ładunek. Praca policjantów doprowadziła do ustalenia miejsca ich pochodzenia - parafii w Bobrku koło Oświęcimia. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności kradzieży.
Siemianowice Kradzieże -
Oszust usłyszał ponad 60 zarzutów
Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 34-letniego mieszkańca Jeleniej Góry. Mężczyzna posługując się sfałszowanymi dokumentami oszukiwał mieszkańców powiatu żywieckiego twierdząc, że zbiera pieniądze na chore dzieci. Faktycznie zbierał na wyjazd za granicę. Oszust po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał ponad 60 zarzutów. Na poczet przyszłych kar i roszczeń policjanci zabezpieczyli jego mienie. Za popełnione przestępstwo w wiezieniu może spędzić nawet 8 lat.
Żywiec Oszustwa -
Policjanci namierzyli "żartownisia”
Niespełna godziny potrzebowali policjanci z Katowic i Zawiercia aby ustalić i zatrzymać mężczyznę, który powiadomił o bombie podłożonej w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Alarm okazał się fałszywy. Teraz mężczyzna za wszczęcie fałszywego alarmu i wywołanie niepotrzebnych czynności policyjnych odpowie przed sądem. Grozi mu 8 lat więzienia.
Katowice Fałszywe alarmy -
Podziękowania dla czujnego częstochowianina
"W imieniu częstochowskich policjantów składam podziękowania za pomoc w zatrzymaniu sprawcy oszustwa metodą „na wnuczka”. Dzięki Pana czujności i opanowaniu, mundurowi mogli szybko i skutecznie ująć oszusta. Takie działania to przykład, iż skuteczność Policji w dużej mierze zależy od postaw obywateli." - takie słowa skierował Komendant Miejski Policji w Częstochowie do starszego mieszkańca Częstochowy, który pomógł zatrzymać oszusta działającego metodą "na wnuczka".
Częstochowa Nie reagujesz - akceptujesz -
Ugodzony nożem w domu socjalnym
Policjanci z komisariatu I w Zabrzu wspólnie z prokuratorami wyjaśniają okoliczności zdarzenia do jakiego doszło w miniony wtorek w domu socjalnym przy ulicy Legnickiej. W trakcie spotkania zakrapianego alkoholem, ugodzony nożem został 50-letni mężczyzna. Mundurowi w celu wyjaśnienia sprawy zatrzymali jego konkubinę oraz ich znajomego.
Zabrze Przestępczość kryminalna -
Dyrektor kopalni odpowie za nieprawdę w dokumentach
Były zastępca dyrektora kopalni "Mysłowice - Wesoła" usłyszał zarzuty poświadczenia nieprawdy. Na podstawie wystawionych przez niego dokumentów niesłusznie naliczono wysługę emerytalną. Sprawę wykryli policjanci zwalczający korupcję z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
KWP w Katowicach Przestępczość gospodarcza -
Sprawcy napadu na kantor zatrzymani
Wodzisławscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie napadu na kantor w Gołkowicach. Dziś Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim podejmie decyzję, czy mężczyźni zostaną tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 12 lat więzienia.
Wodzisław Śląski Napady
-
Policjanci wraz księdzem zatrzymali złodzieja
Policjanci ze skoczowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który włamał się do kościoła w Dębowcu. Rabuś ukradł pieniądze z kościelnej skarbonki. Jego łupem padły także świece oraz wigilijne opłatki. Zatrzymany 54-latek będzie musiał "odpokutować" za swoje czyny. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.
Cieszyn Kradzieże z włamaniem -
Uroczyste otwarcie komendy w Żorach
Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Żorach po remoncie. Otwarcia dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia w obecności wiceprezydenta miasta, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.
Żory Logistyka, wyposażenie, Uroczystości
-
"Zrozumieć zło" - warsztaty dla policjantów
W dniach od 15 do 17 grudnia w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu odbyły się kolejne warsztaty w ramach programu "Zrozumieć zło". Zorganizowane one zostały przez Centrum Żydowskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Brali w nich komendanci miejscy i powiatowi oraz naczelnicy z jednostek policji województw śląskiego oraz opolskiego.
KWP w Katowicach Współpraca Policji z innymi podmiotami, Szkolenia i ćwiczenia -
Zatrzymani za rozbój na 28-latku
Policjanci z Bytomia zatrzymali dwóch rozbojarzy w wieku 23 i 19 lat. Mężczyźni wczoraj w nocy pobili na ulicy 28-latka i zabrali mu kurtkę. Odzież chorzowianina odzyskano, a napastnicy noc spędzili w policyjnym areszcie. Bytomianie usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.
Bytom Rozboje
-
Policjanci z wizytą w przedszkolu
Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak być bezpiecznym w domu, czy na podwórku oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje? Tych i innych ważnych rzeczy dowiedziały się przedszkolaki z przedszkola nr 1 w Żywcu, które odwiedzili żywieccy policjanci. W czasie spotkania mundurowi w formie zabawy przekazywali dzieciom cenne informacje na temat bezpieczeństwa. Spotkanie wykorzystali również do przybliżenia dzieciom specyfiki pracy policjanta.
Żywiec Profilaktyka
-
Sosnowiecki diler w areszcie.
24-letni mieszkaniec Sosnowca usłyszał dwa zarzuty i przebywa w areszcie. W trakcie przeszukania mieszkania jednej z kamienic na terenie Starego Sosnowca policjanci kryminalni z Komisariatu Policji I w Sosnowcu znaleźli znaczne ilości środków odurzających. W toku prowadzonego śledztwa śledczy ustalili, że zatrzymany udzielał osobom trzecim narkotyki w celu osiągnięcia korzyści materialnej. Mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Sosnowiec Przestępczość narkotykowa -
Debata na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Wczoraj w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie, odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Jej organizatorem był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz jaworznicka policja. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele służb, instytucji i podmiotów, z którymi współpracuje Policja w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Jaworzno Profilaktyka