Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Tożsamość poszukiwanego zdradziły odciski palców
W ręce czeladzkich policjantów wpadł 40-letni obywatel Niemiec, poszukiwany trzema listami gończymi oraz podejrzewany o nielegalne posiadanie broni palnej. Mężczyzna początkowo podawał się za 39-letniego mieszkańca Rzeszowa. Wykonane przez policyjnego technika kryminalistyki badanie daktyloskopijne wskazało, że zatrzymany skłamał, a mundurowi mają do czynienia z poszukiwanym przez rybnicki sąd obcokrajowcem.
Będzin Broń i amunicja, Poszukiwani, Zatrzymania poszukiwanych -
Wypadek szybowca
Policjanci z Bielska-Białej, wspólnie ze specjalistami Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, ustalają szczegółowe okoliczności wypadku szybowca. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około 12.40 na terenie lotniska w bielskich Aleksandrowicach. 40-letni pilot i 28-letnia kursantka trafili do szpitala. Na szczęście nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń.
Bielsko-Biała Nieszczęśliwe wypadki -
Kulisy filmu profilaktycznego z akcji "Bezpieczny pasażer"
Policjanci z zespołu profilaktyki społecznej z katowickiej komendy miejskiej pracowali nad materiałem filmowym, który ma przestrzegać przed kieszonkowcami. Akcja "Bezpieczny pasażer" realizowana jest przez policjantów i pracowników śląskiej komunikacji publicznej. Zobaczmy, jak powstawał materiał…
Katowice Profilaktyka
-
Ustalili tożsamość podejrzewanego o oszustwa
Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który jest podejrzewany o oszustwa. Kilka dni temu publikowaliśmy nagranie z wizerunkiem sprawcy. Rozpoznał go policjant z katowickiej „szóstki”. Wczoraj mężczyzna sam skontaktował się z policjantami. 42-letni mieszkaniec Katowic wkrótce zostanie przesłuchany.
Katowice Oszustwa -
Nie zostawiaj dziecka w samochodzie!
Tyscy policjanci wraz z strażakami, strażnikami miejskimi oraz portalem internetowym 112 Tychy prowadzili działania profilaktyczne pn. "Nie zostawiaj dziecka w samochodzie!". Podczas działań przeprowadzona została symulacja ratowania dziecka zamkniętego w samochodzie podczas upałów. Przedsięwzięcie miało na celu uwrażliwić społeczeństwo na to, by nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę dzieci i zwierząt.
Tychy Akcje policyjne, Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Pijany kierowca autobusu zatrzymany dzięki reakcji świadka
Policjanci z będzińskiej drogówki uniemożliwili wczoraj nad ranem dalszą jazdę pijanemu kierowcy autobusu miejskiego. Badanie stanu trzeźwości 59-letniego obywatela Ukrainy wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna wpadł w Wojkowicach po informacji przekazanej przez jednego z pasażerów autobusu. Pijany kierowca stracił już prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu nawet 3 lata więzienia.
Będzin Nietrzeźwi kierujący -
Policjanci zatrzymali podejrzanego o seryjne podpalenia
Policjanci z Częstochowy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, wspólnie ze stróżami prawa z komisariatu w Blachowni, zatrzymali 30-latka, podejrzanego o kilkukrotne podpalenie lasu. Straty z tytułu strawienia młodnika przez ogień zostały wstępnie oszacowane na kwotę nie mniejszą niż blisko 22 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.
Częstochowa Pożary i podpalenia -
Pamięci "POLEGŁYM W SŁUŻBIE OJCZYŹNIE..."
„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”... Słowa noblistki Wisławy Szymborskiej są prawdziwym mottem wczorajszych uroczystości w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie. Przy udziale przedstawicieli parlamentu, kierownictwa śląskiej Policji, władz samorządowych oraz rodziny śp. sierż. Grzegorza Załogi odsłonięty został obelisk z tablicami upamiętniającymi poległych w służbie ojczyźnie, w szczególności pamięci postrzelonego śmiertelnie 15 lat temu będzińskiego policjanta.
Będzin Uroczystości
-
Podziękowania za akcję ratunkową dla policyjnych motorowodniaków
O tym, jak nieprzewidywalna i niebezpieczna może okazać się woda, przekonała się 3-osobowa załoga żaglówki. Po tym, jak doszło do uszkodzenia ich sprzętu, silny wiatr wypchnął ich żaglówkę na środek jeziora. Pomimo desperackich prób ratowania się, porywisty wiatr nie pozwalał opanować łodzi. Na szczęście na pomoc przypłynęli policyjni motorowodniacy.
Żywiec Interwencje -
Mieszkaniec Łodzi wdzięczny za odzyskanie telefonu
Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. mgr Łukasza Krebsa wpłynęło podziękowanie od mieszkańca Łodzi dla policjantów z Kuźni Raciborskiej. Wyrazy uznania dla mundurowych zostały skierowane za profesjonalne i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Kuźniańscy policjanci zajęli się sprawą poszkodowanego, który zgłosił kradzież telefonu komórkowego. Mundurowi zatrzymali 45-letniego sprawcę przestępstwa i odzyskali skradzione mienie.
Racibórz Kradzieże, Opinia publiczna -
Podpalił bezdomnego
Tarnogórscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie bezdomnego. Sprawcy nie podobało się to, że bezdomny na noclegi upatrzył sobie poddasze kamienicy, w której mieszka, więc oblał 41-letniego mężczyznę spirytusem i podpalił. Zatrzymanemu zarzucono usiłowanie zabójstwa, za które grozi nawet dożywotnie więzienie.
Tarnowskie Góry Zabójstwa -
Uczestnicy Mini Tour de Pologne świecą przykładem
Tour de Pologne po raz kolejny zawitał do Katowic. Zmagania zawodowych kolarzy zostały poprzedzone wyścigiem Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. Aż 440 dzieci w wieku od 7 do 14 lat rywalizowało na trasie sąsiadującej ze Spodkiem. Tuz przed startem z młodymi rowerzystami spotkali się katowiccy policjanci, którzy przygotowali dla nich zestawy rowerowego oświetlenia.
Katowice Akcje policyjne, Profilaktyka, Ruch Drogowy, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Blisko 2 tys. zarzutów za nielegalne rozpowszechnianie gier
W trakcie trwającego pół roku dochodzenia policjanci z Piekar Śląskich zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie blisko 2 tys. zarzutów 22-letniemu mieszkańcowi tego miasta. Mężczyzna jest podejrzany o nielegalne rozpowszechnianie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej gier w wersji cyfrowej. Na poczet przyszłych kar i grzywien kryminalni zabezpieczyli u podejrzanego ponad 130 tys. zł.
Piekary Śląskie Przestępczość gospodarcza -
W czasie trwania 75. Tour de Pologne przypominamy...
Rowerzyści stanowią coraz liczniejsze grono uczestników ruchu drogowego. Jak dużo mamy zwolenników jazdy rowerem, możemy się przekonać chociażby podczas organizacji tak dużych wydarzeń rowerowych, jak Tour de Pologne. Wraz z organizatorem wyścigu przypominamy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze.
KWP w Katowicach Profilaktyka
-
Drogówka zabezpieczyła jubileuszowe „Motoserce”
W minioną sobotę do Zabrza zjechali pasjonaci jazdy na motocyklach, a jednocześnie honorowi krwiodawcy. Powodem zlotu motocyklistów była X, jubileuszowa edycja akcji „Motoserce – Krew Darem Życia”. Najważniejszym punktem wydarzenia była oczywiście zbiórka krwi. W zabezpieczeniu akcji wzięła udział zabrzańska policja.
Zabrze Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Chciał dać policjantom pieniądze „na dobrą kolację”
Policjanci z Kłomnic zatrzymali 46-latka, podejrzanego o znęcanie się nad żoną. W trakcie interwencji mężczyzna proponował mundurowym, że jeżeli puszczą go wolno, to on odwdzięczy się, wręczając im 400 zł. Pieniądze miały być na „dobrą kolację”. Policjanci nie dali się namówić, a zatrzymany, oprócz zarzutu związanego z przemocą domową, groźbami i próbą wpłynięcia na świadków, musi się też liczyć z odpowiedzialnością za przestępstwo korupcyjne.
Częstochowa Korupcja, Przemoc domowa -
42-latka zostawiła na ulicy niepełnosprawnego syna na wózku inwalidzkim
Policjanci z Bytomia zatrzymali wczoraj rano pijaną matkę 17-latka, która pozostawiła go bez opieki przy ul. Konstytucji. Niepełnosprawnego chłopca na wózku inwalidzkim w środę wieczorem zauważyli mieszkańcy, którzy natychmiast wezwali stróży prawa. Pogotowie przewiozło nastolatka do szpitala. W chwili zatrzymania 42-latka miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Bytomianka trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.
Bytom Nietrzeźwi opiekunowie
-
16-latkowie zrywali kobietom złote łańcuszki
Bytomscy policjanci zatrzymali dwóch 16-latków, którzy zerwali z szyi biżuterię trzem kobietom. Zdarzenia miały miejsce w środę przed południem w centrum miasta oraz w Szombierkach. Pokrzywdzone w wieku od 50 do 84 lat utraciły złote łańcuszki warte blisko 3 tys. zł. Młodzi złodzieje zostali już przesłuchani. Teraz odpowiedzą przed sądem.
Bytom Kradzieże -
Policyjny dozór dla sprawcy rozboju
Mężczyzna, który napadł na starszą kobietę i ukradł jej portfel, został ustalony przez śledczych z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy. Sprawcę objęto policyjnym dozorem. W prokuraturze przyznał się do rozboju i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 12 lat więzienia.
Zabrze Rozboje -
Na własne życzenie poniosą dotkliwe konsekwencje
Naruszenie nietykalności cielesnej policjanta oraz spowodowanie kolizji. Za te czyny odpowiedzą 46-latek z Rybnika oraz 38-latek z Knurowa. A to wszystko w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich miał w organizmie ponad 2,5 promila a drugi 2,3.