Wiadomości

Policjanci ze Śląska na obchodach 700-lecia holenderskiego miasta Culemborg

Data publikacji 16.10.2018

Śląscy policjanci wzięli udział w obchodach 700-lecia miasta Culemborg. Region ten zamieszkuje liczna społeczność polska. Mundurowi przybyli na zaproszenie burmistrza miasta. Na miejscu stróże prawa spotkali się z Polakami mieszkającymi w Holandii.

Jednym z wielu zadań, jakie realizuje polska policja, jest wszechstronna współpraca ze służbami innych krajów. Wieloletnia wymiana doświadczeń między funkcjonariuszami garnizonu śląskiego i Holandii pozwoliła na zorganizowanie wielu przedsięwzięć i inicjatyw, które miały na celu nieść pomoc Polakom mieszkającym i pracującym w Holandii.

W minioną sobotę, 13 października 2018 r., zorganizowane zostały obchody 700–lecia miasta Culemborg w Holandii. Wzięli w nich udział przedstawiciele wielu służb holenderskich – wojska, policji, straży pożarnej, a także mieszkańcy miasta i okolic. Z uwagi na fakt, iż region zamieszkuje dość liczna społeczność polska, burmistrz miasta – Gerdo van Grootheest, postanowił zaprosić również polskich policjantów.

To właśnie mundurowi ze Śląska przejechali prawie 1200 km radiowozem oznakowanym, aby uczestniczyć w obchodach i spotkać się z naszymi rodakami. Obecność śląskiej policji na uroczystych obchodach niewątpliwie przyczyniła się do wzmocnienia zaufania Polaków do holenderskich służb.

Tego typu przedsięwzięcia pozytywnie wpływają na dalszą współpracę pomiędzy służbami.

W przyszłości holenderscy funkcjonariusze po raz kolejny odwiedzą Śląsk.

Powrót na górę strony