Wiadomości

Razem bezpieczniej

Data publikacji 10.09.2010

W Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, odbyło się posiedzenie grupy roboczej ds. bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania. Uczestniczyli w nim policjanci, przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz ludzie świata nauki, organizacji pozarządowych, samorządowych, posłów na Sejm RP.

W Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, odbyło się posiedzenie grupy roboczej ds. bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania. Uczestniczyli w nim policjanci, przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz ludzie świata nauki, organizacji pozarządowych, samorządowych, posłów na Sejm RP.


Spotkanie poświęcone było wdrożeniu kampanii na rzecz zwiększania realnego bezpieczeństwa i poczucia bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych, w tym osób niewidomych i słabowidzących w przestrzeni publicznej aglomeracji śląskiej.

Z inicjatywą pochylenia się nad niepełnosprawnością wraz z pracownikami Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wyszedł nadkomisarz Andrzej Machowski z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach – lider grupy ds. bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania.

W trakcie spotkania uzgodniono, iż wszystkie uczestniczące w nim instytucje włączą się w przygotowywaną kampanię na rzecz osób niepełnosprawnych, która pilotażowo będzie wdrożona na terenie Katowic, a następnie w innych jednostkach samorządowych województwa śląskiego. Kampania będzie polegała na znakowaniu słupów oświetlenia, znaków drogowych, rozkładów jazdy autobusów i tramwajów, zejść i wejść na schody i ciągi komunikacyjne taśmami ostrzegawczymi, jak również innymi działaniami.

Powrót na górę strony