Wiadomości

Wypadek drogowy w Gliwicach

Data publikacji 20.07.2007

Około 6.30 na ulicy Korfantego w miejscowości Gierałtowice doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Opel najechał na rowerzystę.

Około 6.30 na ulicy Korfantego w miejscowości Gierałtowice doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Opel najechał na rowerzystę. Mężczyzna jadący jednośladem poniósł śmierć, natomiast kierowca opla oraz jego pasażer odnieśli lekkie obrażenia ciała. Badanie stanu trzeźwości kierowcy samochodu wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.  Czynności trwają...

Tylko ubiegłej doby śląscy policjanci zatrzymali 42 pijanych kierowców. W pierwszym półroczu 2007 roku na drogach województwa śląskiego zatrzymano 5.971 kierujących pod wpływem alkoholu. W porównaniu z tym samym okresem roku 2006 nastąpił spadek o 802 ujawnione tego rodzaju przypadki. Jednocześnie w roku 2007 nastąpił spadek wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców (11 mniej niż w 2006). Nie mniej jednak skala zagrożenia ze strony takich nieodpowiedzialnych osób jest ciągle wysoka.

 
Powrót na górę strony