Wiadomości

Zatrzymane sprawczynie rozboju

Data publikacji 17.04.2007

Przedwczoraj na Osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej doszło do nietypowego rozboju. Trzy dziewczyny w wieku od 15 do 18 chciały porachować się z koleżanką, którą podejrzewały o nielojalne zachowanie.

Przedwczoraj na Osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej doszło do nietypowego rozboju. Trzy dziewczyny w wieku od 15 do 18 chciały porachować się z koleżanką, którą podejrzewały o nielojalne zachowanie. Do jej wywabienia z mieszkania nakłaniały mieszkającą w pobliżu siedemnastolatkę. Ta jednak nie chciała być zamieszana w to zdarzenie i zdecydowanie odmówiła. Wtedy zdenerwowane odmową napastniczki pobiły ją, zabrały jej telefon komórkowy, zegarek i srebrny łańcuszek. Po tym uciekły z miejsca zdarzenia.

Po otrzymaniu zgłoszenia o tym rozboju dyżurny Komendy Miejskiej Policji natychmiast zawiadomił o zdarzeniu wszystkie policyjne patrole na terenie miasta. Podał również rysopis sprawczyń. Jakiś czas później przejeżdżający ulicą Towarową patrol z Komisariatu IV zauważył trzy młode dziewczyny i jednego chłopaka. W związku z tym, że rysopis dziewczyn odpowiadał rysopisowi podanemu przez dyżurnego, policjanci przystąpili do zatrzymania dziewczyn. Krótko przed tym dziewczyny przekazały zegarek 18-to letniemu koledze, który z tym zegarkiem usiłował oddalić się. W konsekwencji również i on został zatrzymany. Policjanci odzyskali zarówno zegarek jak i skradziony telefon komórkowy. Ponadto w miejscu zatrzymania policjanci odnaleźli woreczek z 3,2 grama białej substancji, którą wstępnie zidentyfikowano jako amfetaminę. Pełnoletni zatrzymani oczekują na decyzję, co do zastosowania środka zapobiegawczego natomiast osoby nieletnie na decyzję Sądu.

Powrót na górę strony