Wiadomości

Policjanci z Częstochowy przejęli papierosy i alkohol bez akcyzy

Data publikacji 19.03.2026

Częstochowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili nielegalny handel papierosami i alkoholem. W ręce śledczych wpadła 59-letnia kobiet, u której mundurowi zabezpieczyli ponad 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 22 litry nielegalnego alkoholu. Kobieta odpowie za swój czyn przed sądem.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą częstochowskiej komendy zajmują się zwalczaniem m.in. przestępstw godzących w interesy finansowe Skarbu Państwa, w tym przestępstw skarbowych i podatkowych. W swojej służbie prowadzą czynności również w sprawach dotyczących nielegalnego obrotu papierosami, tytoniem czy alkoholem oraz innymi wyrobami bez wymaganych przepisami znaków akcyzy.

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej częstochowscy śledczy ujawnili kolejny tego typu proceder. W ostatnich dniach zatrzymali 59-letnią kobietę, która na stoisku jednego z częstochowskich bazarów przechowywała papierosy bez polskich znaków akcyzy i „lewy” alkohol. Policjanci zabezpieczyli 1500 paczek papierosów i 22 butelki nielegalnego alkoholu.

Zatrzymana 59-latka została przewieziona do komendy, gdzie usłyszała zarzut przechowywania nielegalnych wyrobów.

Za popełnienie tego typu przestępstwa, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego Skarbowego, sprawczyni grozi kara pozbawienia wolności, kara grzywny lub obie te kary łącznie.

Powrót na górę strony