Wiadomości

Wypadek motocyklisty z pasażerką- pomógł policjant na wolnym

Data publikacji 09.05.2024

Piekarski mundurowy udowodnił, że motto „Pomagamy i chronimy” towarzyszy policjantom każdego dnia, niezależnie od okoliczności. Przejeżdżający obok miejsca wypadku motocyklisty policjant ruchu drogowego zatrzymał się, aby udzielić pomocy. Nadzorował wspólnie z inną osobą stan poszkodowanych do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Policjant z piekarskiej drogówki starszy sierżant Krzysztof Dmowski, korzystając z pięknej pogody wybrał się w niedzielę swoim motocyklem, aby poszusować po regionie. Podczas przejeżdżania przez Boguchwałowice zauważył, jak pod motocykl jadący przed nim wbiegł kot, powodując wywrócenie się kierującego wraz z pasażerką. Policjant natychmiast zatrzymał swój pojazd i udzielił wraz z inną osobą pomocy poszkodowanym. Po przybyciu Zespołów Ratownictwa Medycznego kierujący jednośladem wraz z pasażerką zostali zabrani do szpitala.


Motto policjantów „Pomagamy i chronimy”, towarzyszy im każdego dnia w różnych sytuacjach. Zarówno w służbie, jak i poza nią. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby ratować życie i pomagać innym, szczególnie w sytuacjach, kiedy szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji jest szczególnie ważna.

Powrót na górę strony