Wiadomości

"Bezpieczny Pieszy" z wykorzystaniem policyjnego drona

Data publikacji 19.02.2024

Mysłowicka drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania pn. "Bezpieczny Pieszy". Tym razem działania policjantów wspierane były również z powietrza, z wykorzystaniem drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mundurowi odnotowali w sumie 77 wykroczeń.

Policyjne działania przeprowadzono w piątek, a ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz podniesienie świadomości pieszych w zakresie zagrożeń na drodze. W ramach działań mundurowi obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. Wykorzystując możliwości drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, rejestrowali niebezpieczne zachowania kierujących.

W trakcie działań mundurowi odnotowali w sumie 64 wykroczenia popełnione przez kierujących względem niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz 13 przewinień popełnionych przez pieszych. Najczęstszym wykroczeniem było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych - 50 przypadków. Ponadto 10 kierowców wyprzedzało bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.
 

 

  • zdjęcie przedstawia policyjnego drona stojącego na masce radiowozu
  • zdjęcie przedstawia widok na ekran i panel sterujący dronem
  • zdjęcie przedstawia widok ulicy obrzeżnej zachodniej z drona
  • zdjęcie przedstawia widok z powietrza na dwa radiowozy i zatrzymany do kontroli pojazd
  • zdjęcie przedstawia widok z powietrza na dwa radiowozy i zatrzymany do kontroli pojazd
  • zdjęcie przedstawia policjanta w trakcie kontroli prędkości pojazdów

Nagranie audio audiodeskrypcja

Pobierz plik audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar )

Powrót na górę strony