Wiadomości

Areszt za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych

Data publikacji 23.10.2023

Pszczyńscy policjanci zatrzymali 38-latka, który posiadał znaczną ilość środków psychotropowych. Zakazane substancje mundurowi odkryli w pluszowej zabawce. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Mężczyzna ma jednak więcej na sumieniu...

Wszystko zaczęło się od zwykłej kolizji drogowej, której sprawcą był kierujący citroenem. Policjanci patrolujący ulice powiatu pszczyńskiego zauważyli w przydrożnym rowie uszkodzony samochód. Jak się okazało, w osobowym citroenie znajdował się kierowca i pasażerka. 30-letnia kobieta doznała urazu głowy i nogi. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni udzielili poszkodowanej pomocy, natomiast policjanci zajęli się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia. Okazało się, że 38-letni mężczyzna, jadąc ulicą Pszczyńską w miejscowości Miedźna, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w drzewo, a następnie wpadł do rowu.

Podczas prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia drogowego policjanci wyczuli od uczestników charakterystyczny zapach substancji narkotycznych. Uwagę zwracało też ich nietypowe zachowanie. Mundurowi, mając przypuszczenia, że osoby mogą znajdować się pod wpływem środków odurzających, przystąpili do szczegółowej kontroli. Na jej efekty nie trzeba było długo czekać. W samochodzie 38-latka stróże prawa znaleźli wagę elektroniczną, skradzione tablice rejestracyjne, zegarki, które mogły pochodzić z kradzieży, a także przedmioty przypominające broń. Na tym jednak nie koniec. Mundurowi znaleźli znaczną ilość substancji zabronionych, które były ukryte w pluszowej zabawce. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przebadali narkotykowymi testerami i dokładnie zważyli wszystkie substancje. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 200 działek dilerskich substancji psychotropowych, a także susz marihuany.

Mężczyzna był trzeźwy. Została mu pobrana krew do badania na zawartość narkotyków. Policjanci ustalili także, że 38-letni mieszkaniec województwa małopolskiego kierował citroenem pomimo braku uprawnień.

Mężczyzna w tym roku był już zatrzymywany przez pszczyńskich mundurowych za posiadanie środków odurzających, substancji psychotropowych, a także naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Teraz po zebraniu niezbędnych materiałów dowodowych usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

  • Zdjęcie przedstawia: walizkę w której są m.in. zegarki. Obok leży przedmiot przypominający broń i kabura oraz dwie tablice rejestracyjne.
  • Zdjęcie przedstawia otwarty zamek pluszowej maskotki w której wnętrzu widoczne są różne przedmioty.
  • Zdjęcie przedstawia ujawnione przedmioty: wśród nich zawiniątka, waga, dokumenty i zabawkowy rewolwer.
Powrót na górę strony