Wiadomości

Nowy radiowóz jaworznickich policjantów

Data publikacji 02.10.2023

Dzisiaj, podczas konferencji prasowej dotyczącej podsumowania sezonu letniego na terenie posterunku KMP na Sosinie nastąpiło oficjalne przekazanie nowego radiowozu marki Suzuki. Oznakowany radiowóz został zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Jaworznie. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji.

Dzisiaj na terenie posterunku KMP na Sosinie nastąpiło oficjalne przekazanie nowego pojazdu służbowego. Komendant Miejski Policji w Jaworznie insp. dr Piotr Uwijała oraz Naczelnik Wydziału Drogowego kom. Łukasz Blukacz odebrali kluczyki do Suzuki S-Cross z rąk Prezydenta Jaworzna Pawła Silberta. Radiowóz został zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Jaworznie. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji. Nowy radiowóz zasili flotę policjantów ruchu drogowego, którzy na co dzień pełnią służbę na jaworznickich drogach, obsługując między innymi kolizje i wypadki drogowe. Okazana pomoc ze strony lokalnego samorządu jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale przede wszystkim dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców, na którym policjantom zależy najbardziej.

Zastępca Prezydenta miasta Łukasz Kolarczyk poinformował o przekazaniu kolejnych środków przez jaworznicki samorząd, tym razem w wysokości 100 tysięcy złotych, na poszerzenie floty o następny pojazd, który będzie służyć do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w naszym mieście. Szef jaworznickiego garnizonu podziękował przedstawicielom władz miasta za zaangażowanie i wsparcie, które przyczyniło się do zakupu nowego samochodu. Komendant podkreślił, że taki model współpracy i współodpowiedzialności za stan bezpieczeństwa w mieście, przynoszą bardzo dobre owoce z korzyścią dla wszystkich mieszkańców Jaworzna.

Suzuki, które pojawi się na jaworznickich drogach to pierwszy w Jaworznie radiowóz w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną poprawi przy okazji komfort pracy funkcjonariuszy.

W czasie konferencji nastąpiło również podsumowanie tegorocznego sezonu letniego na terenie OWR Sosina. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie we współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej realizowali patrole rowerowe, których celem było przeciwdziałanie dewastacji i niszczeniu urządzeń infrastruktury ośrodka oraz troska o bezpieczeństwo wypoczywających tam osób. Ponadto, mundurowi podczas minionego sezonu wakacyjnego dbali o zapewnienie porządku i bezpieczeństwa oraz egzekwowali przestrzegania przepisów, pełniąc służby na wodzie, przy wykorzystaniu policyjnej łodzi służbowej. W tym roku, w sezonie letnim, pomimo dużej ilości osób aktywnie wypoczywających na OWR Sosina, nie odnotowano żadnego przypadku utonięcia.

Mundurowym, którzy będą użytkowali nowy radiowóz, życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!

  • na zdjęciu czterech umundurowanych policjantów stoi przy radiowozie oznakowanym
  • na zdjęciu oznakowany radiowóz policyjny
  • na zdjęciu grupa osób oraz funkcjonariusze straży miejskiej na rowerach, umundurowany policjant, radiowóz policji
  • na zdjęciu prezydent miasta Jaworzna wręcza kluczyki do nowego radiowozu komendantowi miejskiemu
  • na zdjęciu umundurowani policjanci i prezydent miasta Jaworzna stoją przy oznakowanym radiowozie policji
  • na zdjęciu maska oznakowanego radiowozu policji, na której leży karta od pojazdu i kluczyki
  • na zdjęciu umundurowany policjant stojący przy policyjnym radiowozie, trzymający kluczyk
  • na zdjęciu umundurowani policjanci stojący przy policyjnym oznakowanym radiowozie wspólnie z władzami miasta oraz przedstawicielami innych instytucji
  • na zdjęciu umundurowani policjanci oraz przedstawiciele władz miasta, stojący przy oznakowanym radiowozie policyjnym
Powrót na górę strony