Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Zero tolerancji dla łamania prawa

Data publikacji 02.10.2023

Zamieszczone w Internecie nagranie pirata drogowego, który wyprzedza tuż przed przejściem dla pieszych, a następnie przejeżdża przez nie, pomimo czerwonego światła, trafiło w ręce pszczyńskich mundurowych. Policjanci ustalili kierowcę osobowego volvo. 56-latek nie uniknie konsekwencji za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

Policjanci stale monitorują aktywności w mediach społecznościowych, co jest często bogatym źródłem informacji. Tym razem pszczyńscy mundurowi natrafili na nagranie przedstawiające kierowcę osobowego volvo, który nie zważając na przepisy ruchu drogowego, a przede wszystkim względy bezpieczeństwa, wyprzedza pojazd zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych, a następnie opuszcza skrzyżowanie skręcając w lewo podczas cyklu światła czerwonego. Nagranie zostało zabezpieczone i przekazane komórce do spraw wykroczeń, której policjanci ustalili świadków, a następnie sprawcę powyższych wykroczeń. Mundurowi, na podstawie między innymi zabezpieczonego nagrania ustalili, że kierującym był 56-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Mężczyzna, za popełnienie rażących wykroczeń w ruchu drogowym, nie uniknie odpowiedzialności.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność, nie tylko za nas samych i przewożone osoby, ale też za innych uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni na drodze i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowania innych kierowców, ponieważ w ten sposób możemy uchronić czyjeś zdrowie, a nawet życie. Jeśli jesteśmy świadkami niebezpiecznego zachowania, poinformujmy o tym fakcie odpowiednie służby.

Wczytywanie pliku Odtwarzacz wideo.
Aktualny czas 0:00
Czas trwania -:-
Załadowany: 0%
Typ strumienia NA ŻYWO
Pozostały czas -:-
 
1x
    • Rozdziały
    • Opisy wyłączone, zaznaczone
    • Napisy wyłączone, zaznaczone

      Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.16 MB)

      Wczytywanie pliku Odtwarzacz wideo.
      Aktualny czas 0:00
      Czas trwania -:-
      Załadowany: 0%
      Typ strumienia NA ŻYWO
      Pozostały czas -:-
       
      1x
        • Rozdziały
        • Opisy wyłączone, zaznaczone
        • Napisy wyłączone, zaznaczone

          Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 394.78 KB)

          Powrót na górę strony