Wiadomości

Zatrzymany Europejskim Nakazem Aresztowania

Data publikacji 05.06.2023

Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali 36- letniego mężczyznę poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Europejski Nakaz Aresztowania został wydany w związku z oszustwami, których dopuścił się w Nimeczech. Zatrzymany trafił do aresztu.

Kryminalni zatrzymali 36-latka na jednej z ulic w centrum Świętochłowic. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

Na 36-latku ciążą zarzuty karne za oszustwa, których się dopuścił. Mężczyzna ścigany był przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. 36- letni świętochłowiczanin trafił do aresztu do czasu podjęcia przez sąd decyzji co do ekstradycji.

Europejski Nakaz Aresztowania wydawany jest w następstwie przeprowadzonego transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego, w wyniku którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych w związku ze ściganiem przestępstw lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego. Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na terenie Unii Europejskiej.

Powrót na górę strony