Wiadomości

Poważny wypadek ze zwierzyną leśną na DK-1

Data publikacji 05.05.2023

Wczoraj w nocy doszło do poważnego wypadku drogowego w Kobiórze. Na drodze krajowej numer 1 kierująca samochodem zderzyła się z będącym na jezdni łosiem, a następnie uderzyła w drzewo. Kobieta doznała rozległych obrażeń ciała i Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym została przetransportowana do szpitala.

Wczoraj, około godziny 22:30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej numer 1 w Kobiórze. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Ze wstępnych ustaleń policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że 32-letnia kierująca pojazdem marki Toyota jadąc lewym pasem, uderzyła w zwierzynę leśną – łosia, który znajdował się na jezdni. W wyniku uderzenia wypadła z drogi do rowu melioracyjnego, a następnie uderzyła w drzewo. Mieszkanka powiatu bielskiego doznała wielu obrażeń ciała. Na miejsce zostało skierowane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało kobietę do szpitala.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności. Uważać należy w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach duża prędkość, nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach.

  • Zdjęcie przedstawia uszkodzony samochód leżący na boku pomiędzy drzewami.
  • Zdjęcie przedstawia uszkodzony samochód osobowy.
  • Zdjęcie przedstawia uszkodzony samochód osobowy, który leży na boku.
Powrót na górę strony