Wiadomości

Nietrzeźwy z zakazem prowadzenia pojazdów przekroczył prędkość

Data publikacji 16.03.2023

Mundurowi z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego fiata, którego kierowca w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 23 km/h. Okazało się, że zbyt szybka jazda nie była największym przewinieniem 47-letniego mężczyzny, gdyż podczas badania wyszło na jaw, że miał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mieszkaniec powiatu kłobuckiego posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W miniony wtorek 14 marca policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali prędkość na ulicy 3 Maja w Wilkowiecku. O godzinie 17.20 mundurowi namierzyli osobowego fiata, który za szybko przejeżdżał przez tę miejscowość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 73 km/h, a więc za szybko jak na teren zabudowany, na którego obszarze obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Niestety w trakcie dalszej kontroli okazało się, że przekroczenie prędkości nie było największym przewinieniem 47-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu kłobuckiego. W trakcie badania stanu trzeźwości wyszło bowiem na jaw, że w organizmie mężczyzna miał 0,6 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się także, że nietrzeźwy kierujący posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sprawą nieodpowiedzialnego kierowcy zajmują się kłobuccy kryminalni. Po usłyszeniu zarzutów karnych o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo grożą mu: wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu. Natomiast za popełnione wykroczenie na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 300 oraz 5 punktów karnych.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek. Należy pamiętać, że wsiadając za kierownicę po pijanemu, ryzykuje się nie tylko swoje życie, ale także innych uczestników ruchu drogowego!!!

Powrót na górę strony