Wiadomości

Policjanci i kierowca rajdowy rozmawiali z przyszłymi kierowcami

Data publikacji 11.01.2023

W murach Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Rudzie Śląskiej gościli policjanci i kierowca rajdowy Jarosław Szeja. Tematem przewodnim zorganizowanych przez policyjnego profilaktyka warsztatów było bezpieczeństwo i odpowiedzialność młodych kierowców. Nastolatkowie, którzy stawiają i będą stawiać pierwsze kroki, jako pełnoprawni kierowcy, mieli okazję dowiedzieć się, jak poważne mogą być konsekwencje brawury za kierownicą.

Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną z rudzkiej komendy wziął udział w spotkaniach z młodzieżą podczas Tygodnia Profilaktycznego. W Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w rudzkiej dzielnicy Kochłowice, młodzi ludzie mieli okazję posłuchać wykładów przygotowanych przez mundurowego na temat odpowiedzialności za swoje czyny, cyberprzemocy, uzależnień od narkotyków i alkoholu oraz handlu ludźmi. Dzisiaj, podczas spotkania „Bezpiecznie po prawo jazdy”, wśród zaproszonych gości znalazł się kierowca rajdowy Jarosław Szeja. Opowiedział on o zagrożeniach i konsekwencjach, jakie niesie brawura za kierownicą. Sierżant sztabowy Damian Sokołowski ze śląskiej drogówki, przybliżył natomiast przepisy, dotyczące w szczególności  młodych kierowców. Miało to na celu uzmysłowienie tym, którzy już mają prawo jazdy i tym, którzy wkrótce o nie będą się starali, że za swoje czyny każdy sam ponosi odpowiedzialność. Jako przykład, do czego może doprowadzić brawura kierowców, pokazano kilka filmów z policyjnych wideorejestratorów. Policjanci zaprosili też licealistów do małego toru przeszkód, który musieli pokonać w alko i narkogoglach. Stróż prawa przedstawił uczniom kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym młodzi ludzie w przyszłości mogą uniknąć utraty prawa jazdy oraz większych tragedii, związanych z wypadkami drogowymi.

  • zdjęcie przedstawia czterech policjantów i kierowcę rajdowego Jarka Szeja pozujących do zdjęcia
  • zdjęcie przedstawia aulę liceum, na ławkach siedzą uczniowie, na scenie stoi kierowca rajdowy Jarosław Szeja i opowiada młodzieży o swoich doświadczeniach
  • zdjęcie przedstawia, aulę szkoły na scenie przemawia kierowca rajdowy, przed nią siedzą policjanci
  • zdjęcie przedstawia, aulę szkolną, stojący policjant w tle uczniowie i kierowca rajdowy
  • zdjęcie przedstawia, aulę szkolną ze sceną, na której stoi policjant, z przodu na ławce siedzią policjanci
  • zdjęcie przedstawia policjanta z drogówki w trakcie prelekcji
  • zdjęcie przedstawia jednego z uczniów pokonujących tor przeszkód w alkogoglach
  • zdjęcie przedstawia siedzącego policjanta i obserwującego jak uczniowie pokonują tor przeszkód w alkogoglach
  • zdjęcie przedstawia uczennicę w narkogoglach próbującą przejść tor przeszkód, z tyłu widać siedzących uczniów
Powrót na górę strony