Wiadomości

Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 01.08.2022

Policjanci z pszczyńskiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który przekroczył prędkość. 40-letni mężczyzna pędził 107 km/h w obszarze zabudowanym. Dzięki mundurowym w porę udało się przerwać niebezpieczną jazdę. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące...

Wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 933 w Studzionce policjanci zauważyli samochód osobowy, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Pomiar w nieoznakowanym radiowozie wskazał 107 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”. Samochodem kierował 40-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który łamał ograniczenia prędkości, nie zważając nawet na przejścia dla pieszych. Na nieodpowiedzialnego kierującego bmw policjanci nałożyli mandat w wysokości 1500 złotych, a do jego konta dopisano dodatkowych 10 punktów karnych. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami, stróże prawa zatrzymali 40-latkowi na trzy miesiące prawo jazdy.

Przypominamy: bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu panowanie nad pojazdem - dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony