Wiadomości

Wojtek już ma swoje pierwsze prawo jazdy, Ty też możesz je mieć

Data publikacji 21.06.2022

Na ulicach oraz ścieżkach rowerowych naszego miasta pojawia się coraz więcej rowerzystów. Na ekologiczne jednoślady wsiadają też uczniowie szkół podstawowych, dlatego też w trosce o ich bezpieczeństwo chorzowscy stróże prawa w ramach działań profilaktycznych będą przeprowadzać egzaminy na kartę rowerową. Wszystkich chętnych, którzy chcą przystąpić do egzaminu, zapraszamy 9 lipca 2022 roku w godzinach 11:00 – 15:00 do Parku Śląskiego na Aleję Różaną 2. Ostatni uczestnicy proszeni są o rejestrację do godziny 14:30.

Dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem i wózkiem rowerowym jest karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T - w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat. O tym obowiązku wiedział 13-letni Wojtek, który już przystąpił i zdał egzamin na kartę rowerową, na specjalnie przystosowanym rowerze. Ty również już niebawem możesz zdobyć kartę rowerową: przyjdź 9 lipca do Parku Śląskiego na al. Różaną 2, gdzie w godzinach od 11 do 15 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chorzowskiej komendy we współpracy z Parkiem Śląskim przeprowadzą egzaminy na kartę rowerową dla wszystkich chętnych, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Egzamin na kartę rowerową składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku kartę rowerową wydaje dyrektor szkoły.

Ważne!

Uczestnicy powinni zaopatrzyć się w swojej szkole w  "arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową" zgodnie z drukiem MEN - VI/28 oraz mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. To pozwoli usprawnić przeprowadzanie egzaminu.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony