Wiadomości

Życzenia Sznupka z okazji Dnia Dziecka

Data publikacji 01.06.2022

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jest to data niezwykle ważna w kalendarzu każdego malucha. Z tej okazji maskotka śląskiej Policji Sznupek życzy wszystkim dzieciom dużo zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń, uśmiechu każdego dnia oraz całej góry prezentów! Pamiętajcie również o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.

Drogie dzieci

W dniu Waszego święta życzę Wam dużo zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń, uśmiechu promieniującego na Waszych buziach każdego dnia i góry prezentów! Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą, pełną inspirujących wydarzeń. Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych ludzi. Żyjcie najpiękniej, jak umiecie.

Sznupek

Dzień Dziecka to również świetna okazja, aby przypomnieć rodzicom o bezpieczeństwie dzieci podczas zbliżających się wakacji. Pamiętajcie, wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które dzieci są narażone. Urlop nie zwalnia rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo pociech. Dlatego w tym okresie szczególnie należy zapewnić im opiekę i zainteresowanie, w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu. Warto porozmawiać z dzieckiem o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami, nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego (np. podczas jazdy rowerem) czy sięganiem po różnego rodzaju używki. Zainteresujmy się, z kim nasza pociecha spędza czas poza domem. Przydatną wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych.

Powrót na górę strony