Wiadomości

Kobieta z „ciężką nogą” zatrzymana przez grupę SPEED

Data publikacji 21.03.2022

Policjanci z tyskiej grupy SPEED zatrzymali kierującą volkswagenem, która pędziła 175 km/h drogą krajową nr 1. Kobieta miała spieszyć się do pracy zapominając, że „ciężka noga” za kółkiem jest niebezpieczna. Kierującą ostudził mandat oraz punkty karne. Apelujemy o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Policjanci z tyskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej na drodze krajowej numer 1 kierującą volkswagenem golfem. Kobieta pędziła 175 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 100 km/h. Ponadto 31-latka jechała lewym pasem ruchu, pomimo wolnego prawego. Kobieta tłumaczyła, że spieszy się do pracy. Została ukarana mandatem karnym w wysokości łącznie 2550 złotych oraz na jej konto dopisane zostało 12 punktów karnych.

Pamiętajmy, że pośpiech, brak skupienia na drodze, w połączeniu z „ciężką nogą”, może prowadzić do niebezpiecznych wypadków.

Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń. Respektujmy przepisy, gdyż wyjeżdżając na drogę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony