Wiadomości

Łapówka miała załatwić sprawę

Data publikacji 03.12.2021

Dzięki właściwej reakcji świadka, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z rybnickiej komendy zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto 42-letni mieszkaniec Rybnika chciał nakłonić stróżów prawa do odstąpienia od czynności służbowych, proponując im łapówkę. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara nawet 10 lat więzienia.

Mężczyzna doprowadzany przez policjantów do Prokuratury Rejonowej w Rybniku.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 8.00 na ulicy Kotuczaw Rybniku. Dyżurny z rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który jechał całą szerokością jezdni i stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych dzięki reakcji kobiety, która natychmiast zadziałała i zabrała kluczyki pijanemu kierowcy fiata. Okazało się, że rybniczanin miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 42-latek myśląc, że "dogada" się z mundurowymi i w ten sposób uniknie odpowiedzialności, zaoferował im łapówkę 2 tysiące złotych dla każdego w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. W efekcie został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Pijany kierowca osobówki, który chciał wręczyć mundurowym korzyść majątkową.

Mieszkaniec Rybnika usłyszał już zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem, zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Kierowca nie może również  prowadzić wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony