Wiadomości

Gliwiccy policjanci pomagają na granicy z Białorusią

Data publikacji 21.10.2021

Gliwiccy policjanci pomagają kolegom z województwa podlaskiego, objętego częściowo stanem wyjątkowym. Pełnią służby na posterunkach blokadowych i patrolują rejony, przez które przemytnicy próbują nielegalnie przewozić imigrantów. Mają już na koncie zatrzymania osób łamiących prawo. 17 października ujęli obywatela Gruzji, przemycającego fordem transitem aż 22 osoby...

Patrol złożony z dwóch policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, policjanta z Gdańska oraz funkcjonariusza straży granicznej zatrzymał na posterunku blokadowo-kontrolnym w miejscowości Czeremcha busa marki Ford Transit na sosnowieckich numerach rejestracyjnych. Pojazdem kierował 38-letni Gruzin. Gdy mundurowi poprosili go o otwarcie przedziału ładunkowego, wyraz twarzy kierowcy diametralnie się zmienił. Policjanci wiedzieli już, że trafili na przemyt. Nie sądzili jednak, że w fordzie transportowanych jest aż tylu imigrantów. Większość z nich to mężczyźni, którzy deklarowali obywatelstwo irackie.

Początkowo Gruzin tłumaczył, że nie wiedział, kogo przewozi, ale ostatecznie przyznał, że dostał zlecenie na przetransportowanie imigrantów z polsko-białoruskiej granicy do Niemiec. Pasażerowie transita zostali przekazani straży granicznej, zaś przemytnik odpowie przed sądem karnym.

Osoby, które wiedzą o przemytnikach zajmujących się szmuglowaniem ludzi, powinny proceder zgłosić najbliższej jednostce Policji, nawet anonimowo. Przypominamy, że przemyt ludzi jest poważnym przestępstwem, zagrożonym karą do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony