Dwa miesiące aresztu dla sprawcy przemocy domowej - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Dwa miesiące aresztu dla sprawcy przemocy domowej

Data publikacji 09.06.2021

Na dwa miesiące trafi do aresztu 30-letni mieszkaniec Zawiercia, który od zeszłego roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Bił ją po twarzy i szarpał za włosy, a także ubliżał jej, wyrzucał z mieszkania i kazał spać na podłodze przy otwartym oknie. Wszystko na oczach kilkuletniego dziecka.

26-letnia mieszkanka Zawiercia w obawie przed mężem niejednokrotnie wraz z dzieckiem uciekała ze swojego mieszkania. Przez wiele miesięcy mężczyzna znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Będąc pod wpływem alkoholu wyzywał ją, bił po twarzy i szarpał za włosy. Wielokrotnie wyrzucał też żonę z domu. Kazał jej spać na podłodze przy otwartym oknie i groził, że ją zabije. Nawet teraz, gdy kobieta jest w ciąży, stosował wobec niej przemoc fizyczną. Zastraszona, nie zgłaszała organom ścigania tego, co działo się w domowym zaciszu.

W minioną niedzielę po kolejnej awanturze kobieta wraz z dzieckiem znów uciekła z mieszkania. Wtedy zawierciańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przemocy domowej w tej rodzinie. Mundurowi zatrzymali pijanego oprawcę, który trafił do policyjnego aresztu. 30-latek usłyszał już zarzuty, do których się nie przyznał. Wczoraj, na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Najbliższe dwa miesiące agresor spędzi za kratami. Za popełnione przez niego przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Sprawdź, z jakiej pomocy możesz skorzystać:

  • Skorzystaj z pomocy dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie - link

  • Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie - Niebieska linia - link

  • Spis instytucji pomocowych na terenie woje przeciwdziałania przemocy w rodzinie - link

  • Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - link