Wiadomości

Policjanci rozdają maseczki - nośmy je dla siebie, nośmy dla innych

Data publikacji 22.03.2021

W ostatni weekend pszczyńscy policjanci przekazywali mieszkańcom powiatu pszczyńskiego maseczki, które z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafiły do Starostwa Powiatowego w Pszczynie, a następnie do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Mundurowi przekazywali maseczki osobom bezdomnym, starszym oraz wszystkim tym, które podeszły i poprosiły o maseczkę.

Pszczyńscy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób odwiedzających powiat. W ostatnich dniach od wczesnych godzin porannych mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie włączyli się w akcję rozdawania maseczek mieszkańcom. Starosta Barbara Bandoła przekazała komendantowi powiatowemu mł. insp. Grzegorzowi Bonalskiemu 200 szt. jednorazowych maseczek medycznych, wykonanych z trzech warstw niepylącej i hipoalergicznej włókniny, które od piątku trafiały do najbardziej potrzebujących mieszkańców. Policjanci rozdawali maseczki m.in. seniorom, osobom bezdomym. Zwłaszcza ta ostatnia grupa nierzadko używa zabrudzononych i uszkodzonych, a więc nie w pełni chroniących maseczek. Mieszkańcy którzy mieli okazję spotkać patrole i poprosili o taką maseczkę dla sebie, dla swoich bliskich również ją otrzymali. 

Pamiętajmy, że pandemia nadal trwa i panujące obostrzenia nakładają na nas wszystkich różne ograniczenia, ale także obowiązki. Jednym z nich jest konieczność noszenia maseczki w taki sposób, aby zasłaniała usta oraz nos. Należy także pamiętać o obowiązku zachowania dystansu oraz o dezynfekcji dłoni.

Policjanci po raz kolejny apelują - NOŚMY MASECZKI DLA SIEBIE I DLA INNYCH
 

  • Na zdjęciu pani starosta Barbara Bandoła przekazująca panu komendantowi powiatowemu policji w Pszczynie młodszemu inspektorowi Grzegorzowi Bonalskiemu maseczki medyczne. Pora dzienna.
  • Na zdjęciu funkcjonariusz policji wręcza mieszkańcowi powiatu maseczkę.
  • Na zdjęciu mężczyzna zabiera maseczkę z pudełka. Pora dzienna.
  • Na zdjęciu mężczyzna bierze maseczkę z pudełka, które trzyma policjant. Pora dzienna.
Powrót na górę strony