Mundurowi z prewencji zdążyli w ostatniej chwili - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Mundurowi z prewencji zdążyli w ostatniej chwili

Data publikacji 08.01.2021

Policjanci z raciborskiej komendy uratowali 49-letniego mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki ich szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. To już kolejny raz, gdy raciborscy stróże prawa ratują ludzkie życie.

Wczoraj po godzinie 22.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu został poinformowany o mężczyźnie, który w rejonie ulicy Plac Mostowy prawdopodobnie chce skoczyć z mostu. Na miejsce interwencji skierowani zostali mundurowi z prewencji. Policjanci potwierdzili zgłoszenie i niezwłocznie przystąpili do akcji. Po kilkuminutowej rozmowie z desperatem, zdołali podejść do niego i ściągnąć go z barierek na chodnik. Dzięki zdecydowanej postawie mundurowych, 49-letni mieszkaniec Raciborza trafił pod właściwą opiekę. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Pamiętaj!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do dowolnego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia!

POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na stronie :http://www.pokonackryzys.pl/