Za „trofeum” grozi im 12 lat więzienia - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Za „trofeum” grozi im 12 lat więzienia

Data publikacji 29.07.2020

Tarnogórscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty rozboju na 56-latku z Kalet. Pokrzywdzony został zaatakowany tylko dlatego, że miał na sobie szalik z oznaczeniami klubu, z którym sprawcy nie sympatyzują. Napastnicy pobili go i zerwali mu z szyi szalik, traktując go jako trofeum. Jeszcze w tym samym dniu wszyscy trzej znaleźli się w rękach mundurowych. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

Przed 19.00 dyżurny tarnogórskiej Policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny przed sklepem w Kaletach. Patrol na miejscu ustalił, że pokrzywdzony w żaden sposób nie prowokował agresorów, a trzech mężczyzn pobiło go tylko dlatego, aby zabrać mu szalik i smycz z logo klubu sportowego, które potraktowali jako „trofeum”. Gdy 56-latek nie chciał oddać swojej własności, został zaatakowany przez jednego z napastników. Mając jednak problem z odebraniem rzeczy, pomogli mu jego koledzy, którzy czekali w samochodzie z włączonym silnikiem. Agresorzy nie zwracali uwagi, że biją mężczyznę na parkingu przed sklepem, do którego wchodzą klienci. Gdy udało im się zerwać szalik, wskoczyli do samochodu i odjechali z piskiem opon. Policjanci wykonali szereg czynności, aby jak najszybciej zatrzymać sprawców. Numery rejestracyjne wskazywały, że poszukiwani nie są mieszkańcami powiatu tarnogórskiego i mogli tylko przyjechać do kogoś w odwiedziny. Policjanci przejrzeli monitoring i zauważyli gdzie poszukiwany samochód po zdarzeniu odjechał. O 22.00 mundurowi wiedzieli już dokładnie, na jakiej posesji jest zapakowany samochód przestępców. Po wejściu na teren posesji stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn. W samochodzie znaleźli skradziony szalik i smycz. Najmłodszy ze sprawców ma 21, a najstarszy 24 lata. Cała trójka mieszka w tej samej miejscowości w powiecie bieruńsko-lędzińskim. Sprawcy odpowiedzą za rozbój o charakterze chuligańskim, za który grozi kara do 12 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich, poręczenie majątkowe oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

 • zdjęcie przedstawia ujecie z kamery monitoringu na którym klienci sklepu wchodzą do sklepu a na parkingu mężczyzna dokonuje rozboju
 • zdjęcie przedstawia zapis z monitoringu na którym mężczyźni dokonują rozboju
 • zdjęcie przedstawia zapis z monitoringu na którym widać samochód i czterech mężczyzn
 • zdjęcie przedstawia parking przed jednym ze sklepów na którym mężczyźni dokonują rozboju
 • zdjęcie przedstawia parking sprzed marketu w kaletach na którym dokonywany jest rozbój
 • zdjęcie przedstawia monitoring na parkingu na którym mężczyźni dokonują rozboju
 • zdjęcie przedstawia zapis z monitoringu parkingu na którym sprawcy dokonują rozboju
 • zdjęcie przedstawia monitoring na parking na którym sprawcy odjeżdżają samochodem po rozboju
 • zdjęcie przedstawia zapis z monitoringu z parkingu na którym siedzi pokrzywdzony
 • dwóch sprawców rozboju na korytarzu w prokuraturze trzymani przez policjantów