Wiadomości

Jak wygląda rekrutacja do służby w Policji?

Data publikacji 29.08.2019

Wczoraj w katowickim oddziale prewencji odbyło się kolejne już spotkanie dotyczące rekrutacji do służby w Policji. Każdy chętny mógł się przekonać, jak wyglądają wybrane etapy postępowania kwalifikacyjnego i spróbować swoich sił pokonując tor przeszkód. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkania!

Wczoraj każdy, kto jest zainteresowany służbą w Policji, mógł skorzystać z autorskiego projektu katowickiej komendy wojewódzkiej i poznać proces rekrutacji do służby. Chętni próbowali swoich sił w teście sprawności fizycznej pod czujnym okiem policyjnych instruktorów. Uczestniczyli również w spotkaniu, w którym dowiedzieli się o wszystkich kwestiach dotyczących rekrutacji do służby, kryteriach doboru i wymaganych dokumentach.

Spotkanie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza z nich przeprowadzona była w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, gdzie miał miejsce test sprawności fizycznej, który jest początkowym elementem naboru do służby. Zajęcia prowadzili instruktorzy Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pod okiem których uczestnicy pokonywali tor przeszkód. Każdy uczestnik mógł liczyć na wsparcie i profesjonalne rady ze strony policyjnych instruktorów.

Druga część spotkania odbyła się w sali wykładowej. W trakcie rozmowy z uczestnikami podinsp. Andrzej Sira przytaczał liczne przykłady i sytuacje z własnego doświadczenia zawodowego wskazując na jakie cechy, zachowania i postawy najczęściej zwracana jest uwaga funkcjonariuszy prowadzących dobór. Opowiedział także o praktycznych aspektach służby i udzielił wskazówek, które mogą okazać się przydatne podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Spotkania takie umożliwiają bezpośrednie zapoznanie się z procesem rekrutacji a także na zweryfikowanie swoich umiejętności i kondycji fizycznej oraz zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy. W związku z dużym zainteresowaniem, już dzisiaj zapraszamy na kolejne odsłony projektu. 

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na facebooku, gdzie będziemy informować o kolejnych terminach.

 

 • policjant odwrócony plecami, na koszulce napis POLICJA, w tle grupa osób
 • kartki leżą na stole, obok długopis
 • policjant stoi i rozmawia w sali z osobami siedzącymi na krzesłach przy stoliku, w tle baner z napisem policja
 • czapka policyjna , pod nią gazeta 997 z napisem zostań policjantem
 • policjant rozmawia ze słuchaczami w sali konferencyjnej
 • mężczyzna- instruktor patrzy na ćwiczącego mężczyznę który podnosi manekina z podłogi
 • mężczyzna skacze przez skrzynię do ćwiczeń, po prawej stronie obserwuje go instruktor
 • instruktor trzyma w ręce stoper, po lewej mężczyzna biegnie
 • osoby ćwiczą na hali sportowej, po lewej stronie biegnie kobieta, w tle ćwiczą inne osoby
Powrót na górę strony