Wiadomości

Zarzuty za posiadanie i udzielanie narkotyków

Data publikacji 30.07.2019

W ręce policjantów z Kalet wpadł mężczyzna podejrzany o posiadanie i udzielanie narkotyków. Kobieta, która dostała od niego narkotyk, w złym stanie trafiła na komisariat, prosząc o pomoc policjantów. Podczas przeszukania posesji 40-latka mundurowi zabezpieczyli marihuanę, ecstasy oraz ponad 200 działek dilerskich amfetaminy. Mieszkańcowi powiatu tarnogórskiego grozi nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

W połowie lipca br. do Komisariatu Policji w Kaletach trafiła kobieta, która potrzebowała pomocy. Mieszkanka powiatu tarnogórskiego miała dreszcze, zachowywała się chaotycznie, a jej wypowiedzi były niespójne. Okazało się, że zażyła nieznaną substancję, po której bardzo się źle poczuła. Bojąc się o swoje życie i zdrowie poprosiła o pomoc policjantów. Stróże prawa natychmiast udzielili jej pomocy i wezwali pogotowie. Lekarze podjęli decyzję o przewiezieniu jej do szpitala. Mundurowi nie pozostawili sprawy bez echa. Dążyli do ustalenia, skąd kobieta miała dostęp do nielegalnych substancji. Wpadli na trop 40-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, który udzielił narkotyku kobiecie.

Wczoraj stróże prawa przeszukali posesję mężczyzny. Policyjny pies wyczuł nielegalne środki w siedzisku łóżka, które znajdowało się przed budynkiem mieszkalnym. Policjanci znaleźli woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego, białego proszku oraz papierowe zawiniątka. Badanie zabezpieczonych substancji pokazało, że to narkotyki – marihuana, ecstasy oraz ponad 200 działek dilerskich amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami i dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas do brania narkotyków i dopalaczy.

Gdzie szukać pomocy:

  • 800 060 800 Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego
  • 116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 800 100 100 Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci
  • 800 12 12 12 Dziecięcy telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Pamiętajmy: Nie warto ryzykować własnego zdrowia i życia – nawet najmniejsza dawka narkotyku czy dopalacza może okazać się śmiertelna!

Powrót na górę strony