Wiadomości

Wspólne działania policjantów z drogówki na granicy dwóch województw

Data publikacji 10.06.2019

Policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z policjantami KPP w Pajęcznie na granicy województwa śląskiego i łódzkiego prowadzą działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących jazdy z dozwoloną prędkością. Mundurowi prowadzą kilka kontroli prędkości na stosunkowo krótkim odcinku drogi po to, by zatrzymać tych kierowców, którzy zwiększają prędkość po ominięciu pierwszego punktu kontroli.

Niestety pomimo wielu działań prewencyjnych i kampanii informacyjno–edukacyjnych w dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Wyłączenie z jazdy tych, którzy mają "ciężką nogę" z pewnością przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

To właśnie z tego powodu policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z mundurowymi z KPP w Pajęcznie (woj. łódzkie) prowadzą dzisiaj działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja odbywa się na granicy województwa śląskiego i łódzkiego. Istotą tych działań jest prowadzenie kilku kontroli prędkości na stosunkowo krótkim odcinku drogi, dzięki czemu można zatrzymać tych kierowców, którzy zwiększają prędkość po ominięciu pierwszego punktu kontrolnego.

Ładowanie odtwarzacza...

Podczas prowadzonych kontroli policjanci przypominają uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca ma możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę samochodu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali przed przejściem dla pieszych.
 

  • dwie policyjne czapki
  • policjant stoi przy drodze i kontroluje prędkość
  • policjant stoi przy drodze i kontroluje prędkość
  • policjant stoi przy drodze i kontroluje prędkość
  • policjant stoi przy drodze i kontroluje prędkość
  • policjant stoi przy drodze i kontroluje prędkość