Wiadomości

Konkurs „Kochaj życie-nie zostawiaj Go na drodze”

Data publikacji 04.03.2019

„Kochaj życie-nie zostawiaj go na drodze" - to tytuł konkursu, adresowanego do uczniów szkół licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym oraz miejskich i gminnych ośrodków kultury. Tematem przedsięwzięcia jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Konkurs przygotował Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współpracy z Kuratorium Oświaty, TVP-3 Oddziałem w Katowicach oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować fotografię lub ich serię, ukazującą wymyśloną bądź rzeczywistą historię, promującą bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Prace obrazujące skutki zagrożeń i tragedię człowieka, jako uczestnika różnych zdarzeń drogowych, mają na celu zaprezentowanie możliwości oddziaływania fotografią na uczestników ruchu drogowego. Konkurs fotografczny pn. "Kochaj życie, nie zostawiaj go na drodze", organizowany jest pod patronatem honorowym Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka oraz Arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca.

Aby wziąć udział w konkursie, należy w terminie od 1.04.2019 r. do 17.05.2019 r. opublikować swoje prace: jedno lub maksymalnie 5 zdjęć wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym za pośrednictwem poniższego linku:

(łącze aktywne od 1.04.2019 r. do 17.05.2019 r.)

Powrót na górę strony