Wiadomości

Podziękowania za akcję ratunkową dla policyjnych motorowodniaków

Data publikacji 06.08.2018

O tym, jak nieprzewidywalna i niebezpieczna może okazać się woda, przekonała się 3-osobowa załoga żaglówki. Po tym, jak doszło do uszkodzenia ich sprzętu, silny wiatr wypchnął ich żaglówkę na środek jeziora. Pomimo desperackich prób ratowania się, porywisty wiatr nie pozwalał opanować łodzi. Na szczęście na pomoc przypłynęli policyjni motorowodniacy.

Do zdarzenia doszło na Jeziorze Żywieckim. Pełniący tam służbę policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska-Białej zauważyli łódź, której załoga na wzburzonym jeziorze, przy wysokiej fali, nie potrafiła poradzić sobie ze sterowaniem. Policjanci natychmiast popłynęli udzielić im pomocy. Pomimo silnego wiatru, przy bardzo niesprzyjających warunkach, motorowodniacy odholowali łódź na przystań. Jak się okazało, powodem problemów była awaria kołowrotku na łodzi.

Od uratowanych żeglarzy, na ręce dowódcy SPPP w Bialku-Białej, wpłynęły podziękowania za szybką i sprawną akcję policjantów, bez której nie dali by oni rady dopłynąć do brzegu.

Powrót na górę strony