Wiadomości

Policjanci wzięli udział w Biegu Twardziela

Data publikacji 26.02.2018

Piętnaście mroźnych, wietrznych i śliskich kilometrów po polach i lasach zaliczyli wodzisławscy policjanci biorący udział w 13 Biegu Twardziela. To co zrobili zasługuje na szczególne uznanie, gdyż bieganie w takich warunkach jest rzeczywiście tylko dla twardzieli. Biegają o każdej porze dnia i nocy latem i zimą. A oprócz sportowych pasji, na co dzień doskonale wywiązują się też ze swoich policyjnych obowiązków.

Wczorajsze zawody biegowe, organizowane już po raz trzynasty przez wodzisławski Klub Sportowy Forma, rozegrane zostały na dystansie 15 km, a nordic walking na trasie o długości 9 km. Trasa Biegu Twardziela wiodła przez malownicze zakątki Wilchw, Wodzisławia i Mszany. Uczestnicy zawodów zmagali się już z deszczem, wiatrem i błotem. A wczoraj musieli przeżyć silny mróz i śnieg. Wśród uczestników biegu znaleźli się też wodzisławscy policjanci.

Dla asp. szt. Agnieszki Nawrockiej, pracującej w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą, takie warunki pogodowe nie są straszne. Od początku zimy hartuje się poprzez morsowanie. To jej nowa pasja. Oprócz tego jest też zapaloną biegaczką. Od czterech lat bierze udział w różnych zawodach. Co najważniejsze biega dla przyjemności i to z całą rodziną. Wspólnie z mężem i synami pokonali już kilkaset kilometrów.

Sierż. szt. Bartosz Kuźnik to również miłośnik sportu. Policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wodzisławskiej komendy bierze udział w charytatywnych imprezach sportowych oraz w policyjnych zawodach, osiągając bardzo dobre wyniki. Trenuje od wielu lat różne dyscypliny, ale najczęściej biega i jeździ na rowerze. Nie straszna mu zima, bo nawet w takich warunkach jeździ codziennie do pracy na rowerze.

Sport to ich pasja i sposób na życie. Swoją determinacją zarażają też innych. Cieszymy się, że mamy w naszych szeregach takich sportowców. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć w sportowej karierze.

  • archiwum prywatne A. Nawrockiej
  • archiwum prywatne A. Nawrockiej
  • archiwum prywatne A. Nawrockiej
  • archiwum prywatne B. Kuźnik
  • archiwum prywatne B. Kuźnik
  • archiwum prywatne B. Kuźnik
  • archiwum prywatne B. Kuźnik
Powrót na górę strony