Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł kasownik

Data publikacji 15.12.2017

Policjanci z rudzkiej „dwójki” zatrzymali mężczyznę, który ukradł z autobusu kasownik ŚKUP. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery zainstalowane w pojeździe. W namierzeniu sprawcy mundurowym pomogli mieszkańcy Rudy Śląskiej, którzy rozpoznali złodzieja. Dziękujemy mediom za rozpowszechnienie informacji oraz wszystkim, którzy dzielili się z nami swoimi podejrzeniami.

Wystarczyły dwa dni publikacji wizerunku sprawcy, aby go zatrzymać. Śledczy zwrócili się o pomoc do obywateli, udostępniając jego zdjęcia i nagranie z monitoringu w mediach. Mieszkańcy Rudy Śląskiej nie zawiedli. Policjanci otrzymywali informacje, które na bieżąco sprawdzali. Dzięki Państwa pomocy, kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny, a niedługo później zatrzymali go. 
Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w Rudzie Śląskiej, w autobusie linii 121, którym podróżował sprawca. W pewnym momencie mężczyzna wyrwał kasownik ŚKUP i na najbliższym przystanku wysiadł, trzymając go pod pachą. 31-letni rudzianin został już wczoraj przesłuchany. Przyznał, że w momencie kradzieży był pijany i nie potrafi wyjaśnić powodów swojego zachowania. Za kradzież grozi mu nawet 5 lat więzienia. 

Dziękujemy mediom za pomoc w rozpowszechnieniu informacji oraz wszystkim tym, którzy chętnie dzielili się z policjantami swoimi podejrzeniami. Dzięki komunikatom, które ukazały się w środkach masowego przekazu, otrzymaliśmy informacje, które pomogły ustalić tożsamość sprawcy. 

  • Policjanci z zatrzymanym
  • Zdjęcie z nagrania monitoringu
  • Zdjęcie z nagrania monitoringu
Powrót na górę strony