Wiadomości

„Wiemy, że dozgonnej wdzięczności nie da się przelać na papier”

Data publikacji 15.11.2017

Do tarnogórskiej komendy wpłynęły podziękowania dla sierż. szt. Wojciecha Ksola, który pod koniec października uratował życie zakleszczonemu w samochodzie kierowcy i pasażerce. Policjantowi z tarnogórskiej drogówki podziękowała najbliższa rodzina poszkodowanych.

Od rodziny poszkodowanych w wypadku, do którego doszło pod koniec ubiegłego miesiąca, do tarnogórskiej komendy wpłynęły podziękowania dla sierż. szt. Wojciecha Ksola. Najbliżsi kierowcy i pasażerki, którzy podczas wypadku zostali zakleszczeni w swoim pojeździe, podziękowali policjantowi za zdecydowaną i szybką reakcję dzięki, której nie doszło do tragedii oraz za wsparcie i opiekę nad poszkodowanymi do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Pod koniec października policjant uratował poszkodowanych w wypadku. Sierż szt. Wojciech Ksol z tarnogórskiej drogówki wracał od rodziny drogą wojewódzką nr 908. W jednej chwili spokojna trasa stała się miejscem drogowego dramatu. Tuż przed policjantem rozbiły się dwa pojazdy i wpadły do przydrożnego rowu. Mundurowy nie wahał się ani chwili. Zatrzymał swój samochód i ruszył z pomocą. Jedno z aut było wywrócone do góry kołami, a w środku niego znajdowały się dwie starsze osoby. Policjant wyciągnął je z pojazdu. Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja tarnogórskiego policjanta, mogłoby dojść do tragedii. Sierż. szt. Wojciech Ksol, swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się w każdej chwili, nie tylko będąc na służbie. Skuteczna akcja ratunkowa i wyrażona wdzięczność rodziny poszkodowanych w wypadku, jest dla stróża prawa najlepszą nagrodą.

Powrót na górę strony