Wiadomości

Kolejne przedszkolaki świecą przykładem

Data publikacji 19.10.2017

Policjanci z żywieckiej komendy, w ramach akcji "Świeć przykładem", odwiedzają dzieci i młodzież z Żywca i powiatu. Wczoraj złożyli wizytę przedszkolakom z Niepublicznego "Przedszkola w Ogrodzie". W czasie spotkania z policjantami, milusińscy poznali najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz złożyli uroczystą obietnicę, że będą ich przestrzegać. Na koniec, każdy przedszkolak, aby mógł świecić przykładem, otrzymał od policjantów odblaskową opaskę.

Wczoraj policjanci z żywieckiej komendy odwiedzili przedszkolaków z Niepublicznego „Przedszkola w Ogrodzie”. W czasie spotkania, stróże prawa w łatwy i przystępny sposób, w formie zabawy, przekazali milusińskim cenne informacje dotyczące ich bezpieczeństwa w czasie poruszania się po drodze. Wszyscy obejrzeli wspólnie film edukacyjny, a po jego zakończeniu dzieci złożyły uroczystą obietnicę, że będą przestrzegać zasad ruchu drogowego. W drugiej części spotkania policjanci przybliżyli dzieciom specyfikę zawodu policjanta. Każdy maluch mógł z bliska obejrzeć i przymierzyć elementy policyjnego umundurowania. Na zakończenie milusińscy otrzymali od stróżów prawa odblaskowe opaski i dowiedzieli się dlaczego tak ważne jest ich noszenie. Teraz przedszkolaki będą mogły świecić przykładem!

Spotkanie odbyło się w ramach w ramach akcji informacyjno- edukacyjnej „Świeć przykładem”. Akcja zainicjowana została przez Komendę Główną Policji, Konferencję Episkopatu Polski oraz Polską Radę Ekumeniczną. Jej celem jest promocja właściwych zachowań pieszych, polegających na używaniu elementów odblaskowych.    

Powrót na górę strony