Wiadomości

Policyjni motorowodniacy dbają o bezpieczeństwo i nie tylko...

Data publikacji 28.07.2017

Pogoda za oknem sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Czas relaksu dla odpoczywających, jest z kolei dla policyjnych motorowodniaków czasem wytężonej pracy. Podjęcia z wody, holowania łódek czy dbanie o bezpieczeństwo osób korzystających z wodnych kąpieli, to codzienne zadania policjantów pływających na jeziorach.

Przez cały sezon policyjni motorowodniacy nie narzekają na brak pracy. Wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Policjanci na co dzień pilnują bezpieczeństwa miłośników wodnych kąpieli, zabezpieczają różne imprezy wodne, prowadzą szeroką działalności profilaktyczną dla dzieci i młodzieży. Od początku sezonu już kilkakrotnie interweniowali w sytuacjach, w których zagrożone było zarówno życie, jak i mienie wczasowiczów.

Kilka dni temu policyjni motorowodniacy pełniący służbę nad Jeziorem Międzybrodzkim zauważyli dryfującą, przewróconą łódź. Wiał bardzo silny wiatr, który spychał ją na zaporę. Policjanci wspólnie z pracownikami straży rybackiej i ratownikami z beskidzkiego WOPR-u postawili ją i odholowali bezpiecznie do przystani. Jak ustalili, na skutek silnego wiatru zerwała się lina cumującą łódź. Gdyby uderzyła ona w zaporę z pewnością uległaby zniszczeniu.

Dbanie o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad jeziorami, to tylko część z obowiązków policyjnych motorowodniaków. Często ratują oni również mienie miłośników wodnych kąpieli.

  • postawienie łodzi
  • dryfująca łódź
  • dryfująca łódź
  • holowanie łodzi
  • holowanie łodzi
  • holowanie łodzi
Powrót na górę strony