Wiadomości

Kryminalni z Bielska-Białej rozbili grupę włamywaczy

Data publikacji 30.06.2017

Rozpracowana grupa przestępcza, 2 osoby zatrzymane i tymczasowo aresztowane, odzyskane mienie - to efekt działań policjantów z bielskiego wydziału kryminalnego. Sprawcy włamywali się do mieszkań w Bielsku-Białej i okolicy. Ich łupem padła biżuteria, sprzęt, komputerowy, fotograficzny, RTV i gotówka – rzeczy warte ponad 25 tys. zł. Za te przestępstwa podejrzanym grozi do 10 lat za kratami.

Kryminalni wspólnie z prokuratorami z bielskiej Prokuratury Rejonowej Północ pracowali nad sprawami licznych włamań do mieszkań i domów prywatnych, do których dochodziło od początku roku w Bielsku-Białej i okolicy. W miejscu, gdzie doszło do zdarzeń, grupy dochodzeniowo – śledcze prowadziły szczegółowe oględziny. Policyjni technicy skrupulatnie zabezpieczali ślady. Śledczy krok po kroku gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop włamywaczy. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tymi włamaniami mogą mieć 2 młodzi mężczyźni.

W tym tygodniu kryminalni wkroczyli do ich mieszkań i zatrzymali sprawców. W czasie przeszukania odnaleźli i zabezpieczyli część mienia, które najprawdopodobniej pochodzi z włamań. Straty powstałe w wyniku ich działalności szacuje się na kwotę ponad 25 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 21 i 24 lat, usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat za kratami. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Film Mienie zabezpieczone przez policjantów w czasie przeszukań

Pobierz plik Mienie zabezpieczone przez policjantów w czasie przeszukań (format mp4 - rozmiar 8.1 MB)

Powrót na górę strony