Wiadomości

Gliwicki Piknik Lotniczy- Służby Mundurowe Dzieciom

Data publikacji 05.06.2017

To impreza skierowana dla całych rodzin, podczas której można było obejrzeć wiele maszyn latających. Były pokazy akrobacyjne samolotów i przedstawienia grup rekonstrukcyjnych. Jak zwykle, swoje umiejętności prezentowali spadochroniarze. Imprezę zabezpieczali policjanci, którzy razem z innymi formacjami mundurowych wystawiali także sprzęt, używany w codziennej służbie.

Jedną z największych atrakcji były występy Zespołu Akrobacyjnego „Orlik” oraz pokaz gaszenia pożaru przez samolot Dromader. Oprócz tego, prezentowali swe umiejętności piloci aeroklubowi m.in. na samolotach: Eurocub, 3-Xtrim,Bu-131, Skylark, Cessna 172, Cessna 150, Zlin 526AFS, Socata TB 20, Husky A-16, Zlin 50 czy Extra 330 oraz na szybowcach Junior i Bocian, a także wiatrakowiec Cavalon.
Przez cały dzień, na lotnisku gliwickiego aeroklubu, służby mundurowe wystawiały sprzęt wojskowy i policyjny. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się policyjne motocykle i radiowozy. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły w rozmowach z policyjnymi profilaktykami, można też było wykonać sobie pamiątkowe odciski palców na stoisku techników kryminalistyki. Policjantom w sprawnym zorganizowaniu pokazów pomogli gliwiccy harcerze. Po południu zaplanowano pokaz sprawności bojowej jednostek wojskowych Agat i 6. Brygady Powietrzno-Desantowej. Impreza przebiegła w spokojnej i rodzinnej atmosferze.

  • Foto: Michał Buksa
  • Foto: Michał Buksa
  • Foto: st. asp. Janusz Szydło
  • Foto: Michał Buksa
  • Foto: Janusz Szydło
Powrót na górę strony