Wiadomości

Dwaj mężczyźni spadli z wyciągu krzesełkowego

Data publikacji 16.02.2017

Dziś rano doszło do wypadku na jednym ze stoków narciarskich w Wiśle. Dwaj mężczyźni spadli z wyciągu krzesełkowego. Ciężko ranne osoby zostały przetransportowane śmigłowcami do szpitali w Bielsku-Białej i Sosnowcu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z wiślańskiego komisariatu.

Dzisiaj przed 8.00 na jednym z wiślańskich stoków narciarskich doszło do nieszczęśliwego wypadku. Dwaj pracownicy stacji narciarskiej, podczas jazdy wyciągiem krzesełkowym, spadli z kanapy z dużej wysokości. Obaj zostali ciężko ranni. Do akcji ratunkowej zostali skierowani goprowcy i pogotowie. Po udzieleniu pierwszej pomocy ratownicy zadecydowali o przetransportowaniu śmigłowcami rannych mężczyzn do szpitali w Sosnowcu i Bielska-Białej. Poszkodowani, to mieszkańcy Wisły w wieku 33 i 50 lat.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z komisariatu w Wiśle wynika, że do wypadku doszło chwilę po ruszeniu z dolnej stacji. Na kanapie siedzieli trzej pracownicy stacji narciarskiej, którzy mieli wykonać tzw. przejazd kontrolny. W pewnym momencie wyciąg krzesełkowy zaczepił o specjalną siatkę zabezpieczającą, znajdującą się przy dolnej stacji, która była podniesiona na czas przejazdu ratraków śnieżnych i nie została opuszczona przed uruchomieniem wyciągu. W wyniku tego dwóch mężczyzn spadło, a jeden zdołał się utrzymać na kanapie.

 

Powrót na górę strony