Wiadomości

Angielscy policjanci z wizytą w raciborskiej komendzie

Data publikacji 18.09.2015

W Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu gościli policjanci z Wielkiej Brytani. Trzyosobowa delegacja reprezentowała grupę IPA Cambridgeshire - Sekcja Wielka Brytania. Spotkanie zorganizowała śląska grupa International Police Association w ramach wymiany Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

Podczas pobytu policjanci mieli okazję zwiedzić Komendę Powiatową Policji w Raciborzu, która została oddana do użytku w 2012 roku. Wielkie zainteresowanie wzbudziło spotkanie z instruktorem wyszkolenia strzeleckiego, który zaprezentował jednostki broni wykorzystywane przez polską Policję.

W Raciborzu goście z Wielkiej Brytanii zwiedzili także jeden z najstarszych browarów w Polsce – Browar Zamkowy oraz Zamek Piastowski.

Podczas pobytu w Raciborzu nasi angielscy przyjaciele oraz przedstawiciele Regionu Racibórz mieli okazję zwiedzić Śląsko Małopolski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu oraz poznać specyfikę służby w tej formacji. Następnie przyjął ich Zastępca Komendanta ppłk SG Dariusz Bukowski, który podziękował za przybycie oraz zainteresowanie ich służbą.

Dziękujemy kolegom ze Straży Granicznej w Raciborzu za miłe i ciepłe przyjęcie oraz wszystkim, którzy udzielili pomocy w organizacji pobytu oraz przyjęciu naszych brytyjskich przyjaciół. 

  • Angielscy policjanci z wizytą w raciborskiej komendzie policji
  • Angielscy policjanci z wizytą w raciborskiej komendzie policji
  • Angielscy policjanci z wizytą w raciborskiej komendzie policji
Powrót na górę strony