Statystyki - 2026-06-23
- Rozboje0
- Kradzieże26
- Wypadki drogowe10
- Zabici w wypadkach2
- Ranni w wypadkach13
- Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
Aktualności
-
Inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” 2026 w Tychach
Dzisiaj na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany w Tychach odbyła się wojewódzka inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Spotkanie nad Jeziorem Paprocańskim było doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas rozpoczynającego się letniego wypoczynku, a także do udziału w licznych atrakcjach przygotowanych przez służby mundurowe i partnerów przedsięwzięcia.
KWP w Katowicach Akcje i kampanie -
Szkoła podstawowa z Knurowa zwycięzcą konkursu w kampanii #ZnamTeNumery
Sukces uczniów z województwa śląskiego w ogólnopolskiej kampanii #ZnamTeNumery. Główną nagrodę w konkursie wieńczącym trzecią edycję przedsięwzięcia zdobyła Miejska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie, przygotowując najlepszą pracę poświęconą bezpieczeństwu seniorów. Kampania, realizowana przy współpracy Policji i partnerów, promowała wiedzę na temat zagrożeń związanych z oszustwami i metod skutecznej ochrony przed przestępcami.
KGP/KWP w Katowicach Akcje i kampanie -
„Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – profilaktyczne spotkanie z przedszkolakami
W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” profilaktycy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wraz z Naczelnikiem Wydziału podinsp. Rafałem Zemłą przeprowadzili wyjątkowe zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla dzieci z przedszkola. Celem spotkania było przypomnienie najmłodszym zasad bezpiecznego zachowania podczas zbliżających się wakacji.
Częstochowa Profilaktyka Ruch Drogowy -
Przejęli 55 tysięcy papierosów bez akcyzy
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zatrzymali 47-letnią kobietę, która w mieszkaniach na terenie Sosnowca i Dąbrowy Górniczej przechowywała wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi zabezpieczyli blisko 55 tysięcy papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych należności oszacowano na prawie 95 tysięcy złotych.
Sosnowiec Przestępczość narkotykowa -
Tragedia nad zalewem – nie żyje młody chłopak
Tarnogórscy policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali wczoraj na miejscu tragicznego zdarzenia, do którego doszło po południu nad Zalewem Nakło–Chechło. Niestety, pomimo wielu wysiłków strażaków i ratowników medycznych, życia 16-letniego chłopaka nie udało się uratować. Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie spędzania czasu nad wodą.
Tarnowskie Góry Utonięcia -
#CZARNYALERTDROGOWY – nie żyją 2 osoby
Policjanci pod nadzorem prokuratora zajmują się wyjaśnieniem dokładnych okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze pomiędzy Brynkiem a Połomią w powiecie tarnogórskim. W wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne i trafiły do szpitala. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą.
Tarnowskie Góry #Czarnyalertdrogowy Wypadki śmiertelne
-
Po służbie, ale zawsze gotowi do działania
Czujność i gotowość do działania policjantów nie kończą się wraz ze zdjęciem munduru. Miniony weekend po raz kolejny pokazał, że funkcjonariusze reagują również w czasie wolnym, gdy ktoś potrzebuje pomocy lub dochodzi do łamania prawa. Dzięki ich zdecydowanej postawie agresywna kobieta nie uniknęła odpowiedzialności, a nietrzeźwy kierowca został zatrzymany po próbie ucieczki. To kolejne sytuacje, które potwierdzają, że służba policjanta trwa przez całą dobę.
Cieszyn Policjantem jest się zawsze -
Oszuści wykorzystali rozmowę wideo z fałszywym policjantem
Zabrzańscy policjanci odnotowali kolejne oszustwo metodą „na pracownika banku”. Oszuści wykorzystali jednak nową metodę – z 32-letnim Zabrzaninem połączył się mężczyzna ubrany w policyjny mundur, który przekonał pokrzywdzonego do podania kodów autoryzacyjnych aplikacji bankowej. Mężczyzna stracił blisko 55 tysięcy złotych. Apelujemy o rozsądek i przypominamy - ani bank, ani Policja nigdy nie żądają kodów autoryzacyjnych ani przelewów na tzw. bezpieczne konta.
Zabrze Oszustwa -
Seryjny podpalacz zatrzymany przez katowickich policjantów. Odpowie za siedem podpaleń
Policjanci z komisariatu II w Katowicach zatrzymali 39-latka podejrzanego o serię podpaleń wiat śmietnikowych. Straty spowodowane jego działaniem oszacowano na blisko 160 tysięcy złotych. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. .
Katowice Pożary i podpalenia -
Nietrzeźwa kierująca ujęta przez świadka chciała przekupić policjantów
Zdecydowana reakcja świadka doprowadziła do zatrzymania 53-letniej mieszkanki powiatu kłobuckiego, która kierowała Oplem, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Aby uniknąć odpowiedzialności, kobieta próbowała wręczyć policjantom 500 złotych łapówki. Teraz grozi jej wieloletni pobyt w więzieniu.
Kłobuck Korupcja Nietrzeźwi kierujący Widzisz-Reaguj! -
Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo podczas fali upałów
Fala upałów, która dotarła do naszego regionu, niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również poważne zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka temperatura wpływa na organizm, powodując odwodnienie, przegrzanie, spadek koncentracji, a w skrajnych przypadkach – udar cieplny. Szczególnie narażone są osoby starsze, dzieci, osoby chore oraz zwierzęta. Apelujemy, aby w najbliższych dniach wykazać się szczególną ostrożnością i odpowiedzialnością – zarówno wobec siebie, jak i innych. Każdy z nas może przyczynić się do tego, aby ten czas upłynął bezpiecznie.
KWP w Katowicach Profilaktyka -
Nielegalna migracja, narkotyki i pseudokibice - wspólna akcja śląskiej Policji i Straży Granicznej
Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców, wspólnie z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali kolejnych 6 osób zaangażowanych w proceder organizowania nielegalnej migracji oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Przeprowadzone w województwie śląskim oraz małopolskim działania operacyjno-śledcze i połączona z wymianą informacji współpraca koordynowana przez Europol, pozwoliła w części na likwidację jednego z najpopularniejszych szlaków przerzutu migrantów z Bliskiego Wschodu do Europy oraz wpłynęła na uszczelnienie granic zewnętrznych strefy Schengen.
KWP w Katowicach Pranie brudnych pieniędzy Przemyt Przestępczość międzynarodowa
-
„Moda odblaskowa” w wykonaniu jastrzębskich dzieci
„Moda odblaskowa” to konkurs zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju wraz z Przedszkolem Publicznym nr 21. Czy strój codzienny lub na imprezę może zarazem spełniać wymogi bezpieczeństwa ruchu drogowego? Na to pytanie starały się odpowiedzieć maluchy podczas pokazu „Mody odblaskowej dla Przedszkolaków”. Na specjalnie przygotowanym wybiegu dzieci dosłownie błyszczały!
Jastrzębie Zdrój Profilaktyka Ruch Drogowy
-
Nielegalne papierosy warte ponad 200 tysięcy złotych. 50-latek zatrzymany przez tyskich policjantów
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną Komendy Miejskiej Policji w Tychach zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego, który posiadał ponad 143 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków i akcyzy wyniosłyby ponad 200 tysięcy złotych.
Tychy Przestępczość gospodarcza -
Zabrzańscy kryminalni zatrzymali 49-latka, który posiadał 3,5 kg narkotyków
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu w zabrzańskiej dzielnicy Helenka posiadał ponad 3,5 kilograma substancji odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę, tabletki ekstazy oraz ponad 800 paczek papierosów bez akcyzy. Sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie.
Zabrze Przestępczość narkotykowa
-
Policjant po służbie ujął nietrzeźwą kierującą, która spowodowała kolizję
Policjant z Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, będąc w czasie wolnym od służby, wykazał się czujnością i odpowiedzialnością uniemożliwiając dalszą jazdę kobiecie, która spowodowała kolizję pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że 67-latka miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.
Myszków Nietrzeźwi kierujący Policjantem jest się zawsze -
Policjant po służbie zatrzymał złodzieja sklepowego
Posterunkowy Mariusz Durlej z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, będąc w czasie wolnym od służby, ujął sprawcę kradzieży sklepowej. Czterdziestoletni mieszkaniec Raciborza ukradł artykuły o wartości blisko 400 złotych i próbował uciec, jednak dzięki szybkiej reakcji mundurowego nie uniknął odpowiedzialności. Odzyskany towar wrócił do sprzedaży, a mężczyzna został przekazany patrolowi Policji.
Racibórz Policjantem jest się zawsze -
Katowicka policjantka ponownie na podium Mistrzostw Europy Karate Kyokushin. Tym razem sięgnęła po złoto!
Post. Katarzyna Jaśkowska z Komisariatu Policji IV w Katowicach sięgnęła po tytuł Mistrzyni Europy podczas III Mistrz Europy IKO Nakamura. Policjantka, reprezentując Polskę podczas Mistrzostw Europy IKO Nakamura w Białymstoku, okazała się najlepsza w kumite w kategorii seniorek, zdobywając złoty medal.
Katowice Policyjne pasje Sport -
Wyjątkowy gest wsparcia dla st. post. Łukasza Schöna podczas gali „Złota Garda”
Historia starszego posterunkowego Łukasza Schöna od miesięcy porusza mieszkańców Śląska i całego kraju. Policjant z Chorzowa, który podczas pożaru budynku mieszkalnego uratował 17 osób, sam poniósł poważne konsekwencje zdrowotne swojego bohaterskiego czynu. Mimo upływu czasu środowiska policyjne, samorządowców, mieszkańców oraz przedstawicieli innych służb mundurowych nie przestają wspierać funkcjonariusza. Kolejnym jego wyrazem stał się wzruszający gest żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej podczas gali wręczenia nagród „Złota Garda”.
KWP w Katowicach Pomagamy i chronimy -
Oszukał seniorkę, był poszukiwany i miał narkotyki
Policjanci z komisariatu III w Bytomiu zatrzymali 29-latka, który oszukał 84-letnią kobietę. Pod pozorem pomocy w dokonaniu przelewu za instalację czujnika w mieszkaniu, zamiast ustalonych 150 złotych mężczyzna przelał na swoje konto 1500 złotych. Zatrzymany mieszkaniec Rudy Śląskiej miał o wiele więcej na sumieniu – był poszukiwany i posiadał przy sobie narkotyki...
Bytom Kradzieże z włamaniem Oszustwa -
Zabrzańscy kryminalni zatrzymali 20-latka za brutalny atak z użyciem broni pneumatycznej
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie uszkodzenia ciała na terenie dzielnicy Mikulczyce. Sprawca, który w ubiegłym tygodniu zaatakował 21-latka, zadając mu ciosy oraz oddając strzały z pistoletu pneumatycznego, usłyszał już zarzuty. O skali niebezpieczeństwa świadczy fakt, że jeden z pocisków trafił poszkodowanego zaledwie centymetr od jego oka.
Zabrze Przestępczość przeciwko życiu
-
Policjanci z katowickiego oddziału prewencji mistrzami w brazylijskim Jiu Jitsu
W poprzedni weekend w Mińsku Mazowieckim odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu. Bardzo dobrze zaprezentowali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach - dwóch mundurowych zdobyło złote medale, a trzeci srebro w swoich kategoriach wagowych.
OPP Sport -
Pijany kierowca zakończył jazdę na drzewie. Miał 4 promile alkoholu w organizmie
Był pijany i nie miał prawa jazdy, a mimo to wsiadł za kółko. Swoją nieodpowiedzialną jazdę zakończył na drzewie. 49–letni mężczyzna miał 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Myszków Nietrzeźwi kierujący -
Znaleźli portfel - przekazali go policjantom
Do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiło się trzech 16-latków, którzy wykazali się godną naśladowania postawą. Nastolatkowie znaleźli na osiedlu Sikorskiego portfel z gotówką i dokumentami, który przekazali policjantom. Dzięki temu zguba szybko wróciła do właściciela.
Żory Widzisz-Reaguj! -
Podziękowanie dla dzielnicowych za odzyskanie skradzionego wózka inwalidzkiego
Szybka reakcja i skuteczne działania jaworznickich policjantów doprowadziły do odzyskania skradzionego wózka inwalidzkiego należącego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jaworznie. Za swoje zaangażowanie mundurowi otrzymali pisemne podziękowania od kierownictwa oraz personelu oddziału. Szczególne słowa uznania skierowano do dzielnicowych, których działania przyczyniły się do odnalezienia utraconego sprzętu.
Jaworzno Podziękowania -
Podziękowania za pomoc w trudnej sytuacji
Słowa podziękowań wpłynęły na ręce Pana Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach od Pana, któremu policjanci pomogli w ciężkiej dla niego sytuacji. Autor wiadomości podziękował jastrzębskim policjantom za pomoc. Jest nam bardzo miło, że ciężka służba zostaje doceniona, a takie gesty są najlepszą motywacją do dalszej pracy i pomocy mieszkańcom.
Jastrzębie Zdrój Podziękowania -
Pasja, która trwa od blisko 40 lat
Policjanci poza służbą rozwijają również swoje zainteresowania i pasje. Jednym z nich jest aspirant sztabowy Krzysztof Kokoszka z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, który od blisko 40 lat zajmuje się obserwacją i dokumentowaniem świata przyrody. Jego zainteresowania od lat wykraczają daleko poza amatorskie hobby, stając się cennym wkładem w poznawanie i ochronę przyrody regionu.
Chorzów Policjanci po służbie -
Chcesz zwalczać przestępczość zorganizowaną w Warszawie? Szukamy najlepszych!
Zarząd w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzi rekrutację na stanowiska policyjne detektywa w (5 grupa), specjalisty (6 grupa) i eksperta (9 grupa) do pełnienia służby w komórkach organizacyjnych przeznaczonych do zwalczania zorganizowanej przestępczości kryminalnej, narkotykowej i ekonomicznej, a także wywiadu kryminalnego, których celem będzie realizowanie zadań w zakresie czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz dochodzeniowo-śledczych w zakresie rozpoznawania i zwalczania przestępczości zorganizowanej.
CBŚP Kadry -
Działania „Bezpieczne skrzyżowania”
Policjanci z wydziału ruchu drogowego jastrzębskiej komendy prowadzili działania „Bezpieczne skrzyżowania”. Celem działań jest ograniczenie zdarzeń drogowych oraz zapobieganie popełnianiu wykroczeń w obrębie skrzyżowań. Mundurowi kontrolowali miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, a także niebezpiecznych zachowań kierowców.
Jastrzębie Zdrój Ruch Drogowy
-
Młodzi rowerzyści zdawali egzamin na kartę rowerową
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach przeprowadzili egzaminy praktyczne i teoretyczne na kartę rowerową dla uczniów szkół podstawowych. Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności młodych uczestników ruchu drogowego, a także promowanie bezpiecznych zachowań na drogach.
Świętochłowice Ruch Drogowy -
Dzielnicowi o bezpieczeństwie podczas nadchodzących wakacji
Przed nami wakacje – najbardziej wyczekiwany czas przez dzieci i młodzież. Ten okres beztroski powinien być nie tylko świetnym odpoczynkiem od nauki, ale także bezpiecznym czasem. Właśnie dlatego zawierciańscy policjanci odwiedzili najmłodszych, aby przypomnieć im najważniejsze zasady bezpieczeństwa w domu, podczas obozów i kolonii, czy też w ruchu drogowym.
Zawiercie Profilaktyka
Polecamy
-
Dyżurnet.pl – zgłoś nielegalne i szkodliwe treści w internecie
W 2014 roku do zespołu specjalistów z Dyżurnet.pl 11 tys. razy zgłaszano nielegalne i szkodliwe treści znalezione w internecie. 425 z tych zgłoszeń trafiło na Policję. MSW, NASK i Policja w ramach działań „CyberPol” podpisały porozumienie, którego celem jest jeszcze skuteczniejsza walka z przestępstwami w sieci.
-
Skrzynka Stop Agresji Drogowej działa!
W katowickiej komendzie wojewódzkiej od ubiegłego roku działa Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym. Jedną z form działania tego zespołu jest analiza materiałów nadsyłanych na specjalna skrzynkę e-mailową. Prezentujemy jeden z takich filmów, na którym widać jak mało wyobraźni maja niektórzy kierowcy przewożący dzieci.
-
Portal obywatel.gov.pl - ponad 80 usług urzędowych w jednym miejscu
Jak wyrobić dziecku paszport? Jak zameldować się czasowo? Jak sprawdzić, ile mamy na koncie punktów karnych? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na portalu www.obywatel.gov.pl. Na stronie znajdują się 82 karty opisujące prostym językiem najpopularniejsze usługi administracji publicznej dla obywatela.
Najczęściej czytane
-
Znaleźli portfel - przekazali go policjantom
Do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiło się trzech 16-latków, którzy wykazali się godną naśladowania postawą. Nastolatkowie znaleźli na osiedlu Sikorskiego portfel z gotówką i dokumentami, który przekazali policjantom. Dzięki temu zguba szybko wróciła do właściciela.
-
Wpadł podczas odbioru kolejnych pieniędzy. Podejrzany o oszustwa inwestycyjne w areszcie
Policjanci zwalczający przestępczość ekonomiczną z jaworznickiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 22-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o udział w oszustwach inwestycyjnych, w wyniku których mieszkanka Jaworzna straciła ponad 150 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał łącznie pięć zarzutów o oszustwo. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Lekceważył przepisy prawa, został deportowany
Wodzisławscy kryminalni zatrzymali 19-letniego obywatela Ukrainy, który swoim postępowaniem stwarzał zagrożenie dla porządku publicznego, a także życia i zdrowia innych osób. Kontrola legalności pobytu cudzoziemców wykazała, że ma on prawomocne wyroki za przestępstwa, których dopuścił się w ciągu ostatnich 2 lat. Mężczyzna został przekazany Straży Granicznej, a następnie na podstawie wydanej decyzji deportowany z kraju.
-
Wodzisławscy kryminalni zabezpieczyli ponad 200 kg narkotyków
Wodzisławscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę oraz dwie kobiety, którzy wprowadzali w obieg znaczne ilości narkotyków. Śledczy zabezpieczyli niemal 210 kg nielegalnych substancji o czarnorynkowej wartości ponad 10 mln zł. 30-letni mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, a kobiety objęte policyjnym dozorem. Całej trójce grozi kara do 15 lat więzienia.
-
Mężczyzna poszukiwany przez Interpol w rękach policjantów z gliwickiej autostradówki
Konsekwencjami znacznie poważniejszymi niż mandat karny, zakończyła się dla 43-letniego obywatela Ukrainy kontrola podjęta przez policjantów z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Mężczyzna poruszając się Autostradą A1, przekroczył dopuszczalną prędkość, a dalsze czynności ujawniły, że 43-latek od siedmiu lat jest poszukiwany przez Interpol za popełnione przestępstwa narkotykowe.
-
Ranił policjantów, groził świadkom, zniszczył mienie. Sąd aresztował sprawcę interwencji w Brennej
Po zgromadzeniu materiału dowodowego zatrzymany w Brennej 21-latek usłyszał szereg zarzutów związanych z agresywnym zachowaniem wobec interweniujących policjantów oraz innych osób. Odpowie między innymi za czynną napaść na funkcjonariuszy z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, kierowanie gróźb karalnych, znieważenie policjantów oraz zniszczenie mienia. Na wniosek prokuratora i śledczych sąd zastosował wobec podejrzanego areszt na okres trzech miesięcy. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.
-
Zabrzańscy kryminalni zatrzymali 20-latka za brutalny atak z użyciem broni pneumatycznej
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie uszkodzenia ciała na terenie dzielnicy Mikulczyce. Sprawca, który w ubiegłym tygodniu zaatakował 21-latka, zadając mu ciosy oraz oddając strzały z pistoletu pneumatycznego, usłyszał już zarzuty. O skali niebezpieczeństwa świadczy fakt, że jeden z pocisków trafił poszkodowanego zaledwie centymetr od jego oka.
-
Wyjątkowy gest wsparcia dla st. post. Łukasza Schöna podczas gali „Złota Garda”
Historia starszego posterunkowego Łukasza Schöna od miesięcy porusza mieszkańców Śląska i całego kraju. Policjant z Chorzowa, który podczas pożaru budynku mieszkalnego uratował 17 osób, sam poniósł poważne konsekwencje zdrowotne swojego bohaterskiego czynu. Mimo upływu czasu środowiska policyjne, samorządowców, mieszkańców oraz przedstawicieli innych służb mundurowych nie przestają wspierać funkcjonariusza. Kolejnym jego wyrazem stał się wzruszający gest żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej podczas gali wręczenia nagród „Złota Garda”.
-
Szef śląskich policjantów pogratulował laureatom zawodów rowerowych
Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Mariusz Krzystyniak w towarzystwie swojego zastępcy insp. Jacka Stelmacha podziękował policjantom, którzy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w V Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Marka Boronia. Komendant docenił ciężką pracę mundurowych, dzięki której w swojej służbie odnoszą ogólnopolskie sukcesy. Osobiście pogratulował laureatom i życzył im wielu dalszych sukcesów zawodowych.
-
Śląscy „łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego za udział w grupie przestępczej
Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 46-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestniczenie w obrocie dużych ilości narkotyków. Teraz blisko 3 lata spędzi w więzieniu.
Galerie foto
-
Pierwsze tegoroczne ślubowanie nowych policjantów
-
Szef śląskich policjantów Generałem
-
Uroczysta zbiórka i wyróżnienia dla policjantów oraz pracowników
-
XXII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego
-
95. rocznica utworzenia Policji Województwa Śląskiego
-
Dzieci świętowały swój dzień w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach
-
„Moja Komenda” - kontakt z policjantem na wyciągnięcie ręki
-
Egzamin policyjnych wierzchowców
































