Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Z powietrza zabezpieczają COP 24
Od 1 grudnia w związku z zabezpieczeniem szczytu klimatycznego COP 24 nad aglomeracją śląską obowiązuje całkowity zakaz cywilnych lotów statków powietrznych. Przestrzeń powietrzną patrolują policyjne śmigłowce. Podczas jednego z powietrznych patroli policjantom towarzyszyła ekipa telewizyjna TVN 24 i redakcja Gazety Wyborczej.
KWP w Katowicach Akcje policyjne
-
Mikołaj 2018 w bytomskim garnizonie
Policyjne związki zawodowe w Bytomiu po raz kolejny zorganizowały spotkanie dla najmłodszych z Mikołajem. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt dzieci bytomskich stróży prawa. Impreza odbyła się na terenie sportowej doliny. Była to doskonała okazja do integracji rodzin policyjnych.
Bytom Uroczystości
-
Podsumowanie projektu "Gryfny Patrol"
W świętochłowickim Centrum Kultury Śląskiej w Lipinach odbyło się uroczyste podsumowanie nowoczesnego projektu profilaktyki społecznej - "Gryfny Patrol". Podziękowania z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach nadkom. Michała Sokołowskiego oraz prezydenta miasta odebrali wszyscy uczestnicy projektu oraz osoby zaangażowane w jego powstanie. "Gryfny Patrol" będzie realizowany jeszcze do końca grudnia.
Świętochłowice Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Przez Katowice przejdzie „Marsz dla Klimatu”
Podczas trwającego w Katowicach Szczytu Klimatycznego ONZ odbywa się szereg wydarzeń towarzyszących, a także tych, które są organizowane przez inne podmioty. Jednym z takich wydarzeń jest organizowany przez Fundację Strefa Zieleni w sobotę 8 grudnia „Marsz dla Klimatu".
Katowice Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Zabezpieczenie COP 24 "od kuchni"
Dziennie kilka tysięcy policjantów ze Śląska i spoza województwa dba o bezpieczeństwo podczas Szczytu Klimatycznego. Bardzo ważnym było zapewnienie odpowiednich warunków bytowych dla mundurowych. Policjanci na co dzień pełniący służbę poza woj. śląskim, a skierowani do zabezpieczenia, zostali zakwaterowani w hotelach. Pełniący służbę w terenie otrzymują również ciepłe posiłki.
KWP w Katowicach Logistyka, wyposażenie -
Potrącenie na przejściu dla pieszych - kierowca stracił już prawo jazdy
Jastrzębscy policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą. Kierujący osobówką w trakcie jazdy czyścił przednią szybę od wewnątrz z uwagi na mocne oszronienie i potrącił pieszą, która przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych. 48-letnia mieszkanka Jastrzębia z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. 41-letniemu kierującemu fiatem, który w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy, mundurowi zatrzymali prawo jazdy.
Jastrzębie Zdrój Ruch Drogowy -
Święty Mikołaj i Sznupek dla chorych dzieci
Dzisiaj 6 grudnia do Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach zawitał Święty Mikołaj w towarzystwie policjantów z tarnogórskiej komendy. Nie mogło zabraknąć maskotki Sznupka, który rozweselił dzieci. Była to wspólna inicjatywa tarnogórskiej Policji oraz Stacji Opieki "Caritas" z Tarnowskich Gór.
Tarnowskie Góry Uroczystości -
KRYMINALNI PRZEJĘLI BLISKO 4 TYS. PORCJI NARKOTYKÓW
Bytomscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przejęli marihuanę, amfetaminę, mefedron i ecstasy. Narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 15 tysięcy złotych znajdowały się w mieszkaniu przy ul. Fałata. Stróże prawa zatrzymali 29–letnią bytomiankę. Grozi jej teraz do 10 lat więzienia.
Bytom Przestępczość narkotykowa -
Mikołajki z żorską drogówką - posypały się rózgi i pouczenia
Rózga zamiast mandatu, ale tylko za drobne wykroczenia, w ramach mikołajkowej akcji, którą przeprowadzili dzisiaj żorscy policjanci. Wręczały je kierowcom uczennice klasy policyjnej przebrane w stroje Mikołaja. Razem z mundurowymi apelowały także do kierowców o bezpieczną jazdę i rozsądek za kierownicą.
Żory Akcje policyjne
-
Rzucił kamieniem w radiowóz
Szereg przestępstw ma na swoim koncie 23-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna najpierw awanturował się w domu, następnie uszkodził policyjny radiowóz, a w czasie zatrzymania był agresywny i znieważył mundurowych. Został jednak szybko obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu 5 lat więzienia.
Żywiec Interwencje -
Policjanci pomogli 6-latkowi wrócić do domu
Pracownicy jednego ze sklepów w dzielnicy Kleszczówka wezwali wczoraj miejscowych policjantów. Przy kasie pojawił się mały chłopiec z wypełnionym koszykiem, który nie miał pieniędzy, by zapłacić za zakupy. Na szczęście mundurowi szybko odszukali mamę malucha, która, jak się okazało, próbowała na własną rękę odnaleźć syna.
Żory Zaginięcia i poszukiwania -
Oszuści znowu dali o sobie znać. Apel o ostrożność!
Wczoraj oszuści wyłudzający pieniądze, podając się za członka rodziny, znów dali o sobie znać. Czterokrotnie próbowali oszukać mieszkańców Żywca, żądając od seniorów dużych kwot pieniędzy. Scenariusz przedstawiany przez oszustów był zawsze taki sam. Na szczęście seniorzy wykazali się bardzo dobrą postawą i zorientowali się, że mają do czynienia z oszustami. Apelujemy o ostrożność. W takich sytuacjach nie traćmy głowy, przerwijmy połączenie i upewnijmy się u bliskiej osoby czy rzeczywiście coś się jej stało.
Żywiec Profilaktyka -
Podziel się krwią! Już 21 grudnia akcja honorowej zbiórki życiodajnego płynu
21 grudnia 2018 br. serdecznie zapraszamy do Katowic wszystkich, którzy chcą oddać krew. O godz. 8.00, przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji, zaparkuje Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tego dnia, do godziny 13.00, każdy chętny będzie mógł oddać honorowo krew. Każdy, kto podzieli się krwią, przyczyni się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia.
KWP w Katowicach Akcje policyjne, Ofiarni i odważni -
"Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze"
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia, organizują na terenie województwa śląskiego akcję edukacyjną dla najmłodszych „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”, podejmującą tematykę bezpieczeństwa na drodze. Akcja, skierowana do placówek przedszkolnych oraz klas 1-3 szkół podstawowych, będzie miała miejsce 18 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 11.12.2018 r.
KWP w Katowicach Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Akcja „sPokój na Święta”
Rybniccy policjanci włączyli się w akcję „sPokój na Święta”. Na stronie poświęconej projektowi, każdy może podziękować służbom, które zadbają o bezpieczeństwo w czasie nadchodzących Świąt. W Urzędzie Miasta Rybnika odbyło się spotkanie inaugurujące akcję.
Rybnik Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Policjant z duszą wolontariusza
Dwa mundury i jeden człowiek, a pod nimi ogromne serce i gotowe do niesienia pomocy dłonie. To policjant z Żor, który od lat, również poza służbą w niebieskich szeregach, bezinteresownie angażuje się w działalność na rzecz społeczeństwa. Policjant i strażak w jednym, pomysłodawca licznych inicjatyw ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w mieście, autor spotów profilaktycznych, a przede wszystkim społecznik i wolontariusz, czyli jeden z tych, którzy dzisiaj obchodzą swoje święto.
Żory Policyjne pasje -
Wracając z COP24 reanimowali poszkodowanego w zdarzeniu drogowym
Policjanci z komendy stołecznej, wracając z zabezpieczenia działań COP24 w Katowicach, byli świadkami zdarzenia w Poczesnej na DK 1. Wszystko wskazuje na to, że 62-latek kierujący Volkswagenem zasłabł za kierownicą, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mundurowi natychmiast podbiegli do samochodu, wyciągnęli poszkodowanego na zewnątrz i przystąpili do reanimacji. Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu stróżów prawa być może udało się uniknąć tragedii...
Częstochowa Ruch Drogowy -
Okradł bankomaty. Czy ktoś rozpoznaje sprawcę?
Śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy poszukują mężczyzny, którzy okradł bankomaty w Bielsku-Białej i Chrzanowie. Do kradzieży doszło w okresie pomiędzy 7 czerwca a 17 lipca 2018 r. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego personaliów.
Bielsko-Biała Kradzieże z włamaniem -
Samochód „widmo” zaparkował na przejściu dla pieszych
Do niecodziennego zdarzenia doszło na parkingu w Jasienicy przy ul. Zdrowotnej. Kierująca zaparkowała fiata na wydzielonym miejscu parkingowym, a kiedy wróciła zauważyła, że jej samochód stoi kilka miejsc dalej, na przejściu dla pieszych. Zaskoczona, zdecydowała się zawiadomić dyżurnego o tym, że ktoś najprawdopodobniej usiłował skraść jej pojazd. Dopiero po przejrzeniu zapisów monitoringu okazało się, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej...
Bielsko-Biała Ruch Drogowy, Wykroczenia
-
Już 10 pseudokibiców rozliczonych za kradzież w centrum handlowym
Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców ustalili tożsamość i zatrzymali kolejne 2 osoby podejrzane o kradzież. Zatrzymani wczoraj wieczorem mężczyźni to mieszkańcy powiatu mikołowskiego w wieku 17 i 20 lat. Łącznie w sprawie zatrzymano już 10 osób. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.
Katowice Pseudokibice