Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Piekarscy policjanci otrzymali walizkę edukacyjną
Jak rozpoznać narkotyk lub przedmiot wykorzystywany do jego zażywania? Na te pytania już wkrótce odpowiadać będą policjanci z piekarskiej jednostki. Dzięki współpracy z władzami miasta, nauczyciele, rodzice i inni opiekunowie będą mogli na własne oczy zobaczyć substancje do złudzenia przypominające środki odurzające. Będzie to możliwe dzięki zakupowi walizki edukacyjnej, która pomoże zwiększyć świadomość osób dorosłych w zakresie istniejących zagrożeń w postaci środków odurzających.
Piekary Śląskie Profilaktyka, Przestępczość narkotykowa -
Policyjne oddziały prewencji zabezpieczają Szczyt Klimatyczny COP24
Wczoraj towarzyszyliśmy w trakcie służby mundurowym z oddziałów i samodzielnych pododdziałów prewencji policji biorących udział w zabezpieczeniu Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach. To jedno z najważniejszych w ostatnich latach przedsięwzięć polskiej policji. Biorą w nim udział policjanci z oddziałów prewencji z Bydgoszczy, Gdańska, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i oczywiście Katowic oraz pododdziałów z Bielska-Białej, Częstochowy, Płocka i Radomia. Ich głównym zadaniem jest niedopuszczenie do wtargnięcia na teren COP24 osób postronnych.
KWP w Katowicach Akcje policyjne, Jakość i zarządzanie, Logistyka, wyposażenie -
Trwa akcja "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"
Prawidłowe oświetlenie pojazdów ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego już po raz trzeci Policja wychodzi z inicjatywą, która ma podkreślić ten aspekt i zachęcić kierowców do sprawdzania jego poprawności. Wczoraj w Chorzowie odbyła się wojewódzka inauguracja tej edycji kampanii. Podczas akcji policjanci informują kierowców o możliwości bezpłatnych sprawdzeń świateł w określonych stacjach kontroli pojazdów. Te możliwe będą przez najbliższe cztery soboty.
Chorzów Akcje policyjne, Ruch Drogowy, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Policjanci wyjaśniają przyczyny zdarzenia drogowego
Dzisiaj około godz. 15.00 na katowickim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem policyjnego radiowozu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, radiowóz jadący na czele kolumny delegatów MSZ przedstawicieli Botswany prawdopodobnie wpadł w poślizg i dachował. Jeden z policjantów odniósł obrażenia nie zagrażające jego życiu. Na miejscu pracują policjanci i strażacy. Ruch drogowy jest utrudniony, drożny jest tylko 1 pas ruchu w kierunku centrum. Ruchem kierują policjanci. Czynności w sprawie trwają.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
Napadł na kobietę i okradł. Został zatrzymany przez policjantów
Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 32-letni mężczyzna, który zaatakował kobietę. Sprawca, kierujący ciemnym volkswagenem golfem, zajechał pokrzywdzonej drogę twierdząc, że w czasie jazdy uszkodziła lusterko w jego samochodzie. Zażądał 200 zł, a kiedy kobieta odmówiła przekazania gotówki, groził jej, odepchnął i skradł torebkę z dokumentami i pieniędzmi. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.
Kradzieże -
Jastrzębscy policjanci na podium!
Policjanci z jastrzębskiej komendy wzięli udział w XI Turnieju Siatkarskim o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Jastrzębiu–Zdroju oraz Przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. W ostatecznych rozgrywkach stanęli na podium zdobywając drugie miejsce. Puchar wręczył policjantom Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju - mł. insp. Mirosław Jordan. Celem imprezy było promowanie czynnego i zdrowego stylu życia.
Jastrzębie Zdrój Sport, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Karambol na drodze S-52. Kierujących prosimy o ostrożną jazdę!
Aż dziewięć samochodów uczestniczyło we wczorajszym karambolu na drodze S-52 w Bielsku-Białej. Do szpitala trafiły dwie osoby. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. 56-letni sprawca, kierujący seatem, został ukarany mandatem i punktami karnymi. Apelujemy o ostrożną jazdę!
Bielsko-Biała Ruch Drogowy -
Zastępca komendanta wraz oficerem dyżurnym ujawnił pijanych pracowników
Pracownicy zewnętrznej firmy, wykonujący prace związane z rozbudową miejskiego monitoringu, przyszli na "szychtę" pijani. 25 i 35-latka, wokół których roztaczała się woń alkoholu, na stanowisku pracy przyłapał zastępca komendanta wraz z oficerem dyżurnym. Mężczyźni wykonywali swoje obowiązki w pomieszczeniu monitoringu, mieszczącym się w żorskiej komendzie.
Żory Nietrzeźwi pracownicy -
Tymczasowy areszt za śmiertelne potrącenie
Dzisiaj, na wniosek śledczych i prokuratora, żywiecki sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy 30-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna w sobotę po południu potrącił pieszego, który w wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu. Śledczy nadal wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Za popełnione przestępstwo 30-latkowi grozi kara nawet 12 lat. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą, bowiem każdy błąd może zakończyć się tragicznie.
Żywiec Ruch Drogowy -
Służą mieszkańcom i uczestnikom COP 24
Najważniejszym zadaniem policjantów jest pomoc i zapewnienie bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i wszystkim delegacjom przybyłym na szczyt klimatyczny w Katowicach, którego uroczyste otwarcie nastąpiło wczoraj. Komendant Główny Policji i Szef śląskiego garnizonu odwiedzili mundurowych w Zintegrowanym Stanowisku Dowodzenia. Komendanci chcieli dowiedzieć się, czy w jakiś sposób mogą jeszcze pomóc, aby służba wszystkich policjantów zaangażowanych w zabezpieczenie COP 24 przebiegała nadal bez zastrzeżeń.
KWP w Katowicach Zabezpieczenie imprez masowych -
Podkomisarz Sławomir Maciąg uratował 1.5 roczne dziecko
Różne sytuacje życiowe sprawiają, że pomocy może potrzebować każdy z nas. Ważne, żeby obok był wtedy ktoś, kto poda nam pomocną dłoń. Mundurowy z Myszkowa wykazał się zaangażowaniem, ratując życie 1.5 rocznego chłopczyka, który zadławił się. Gdyby nie pomoc policjanta, mogłoby dojść do tragedii.
Myszków Ofiarni i odważni -
8 pseudokibiców w rękach katowickich policjantów
Policjanci z Katowic z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców ustalili tożsamość i zatrzymali 8 osób podejrzewanych o kradzież. Sprawcy, w sobotę w centrum handlowym, ze stoiska promocyjnego jednego ze śląskich klubów sportowych, skradli smycze, szaliki oraz koszulkę. Zatrzymani to mieszkańcy woj. śląskiego w wieku od 16 do 25 lat. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.
Katowice Pseudokibice
-
Okradał działkowiczów
Mundurowi z chorzowskiej jedynki wspólnie z kryminalnymi z komendy zatrzymali 22-latka, w chwili gdy okradał altankę na jednym z ogródków działkowych. Szybko okazało się,że nie było to jedyne jego przewinienie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za te przestępstwa grozi mu nawet 10 - letni pobyt w więzieniu.
Chorzów Kradzieże z włamaniem -
WSPÓLNA AKCJA POLICJI, PROBOSZCZA I MOTOCYKLISTÓW-ODBLASKI DLA DZIECI
Wczoraj raciborska dzielnicowa z przedstawicielem drogówki wraz z proboszczem ks. Adrianem Bombelek z parafii św. Mikołaja w Raciborzu oraz motocyklistami przeprowadzili odblaskową akcję dla dzieci z parafii. Podczas wspólnych działań pod hasłem „Widoczny = Bezpieczny”, mundurowi apelowali o bezpieczeństwo na drodze oraz o noszenie elementów odblaskowych. Dzieci uczestniczące w roratach, zaraz po mszy otrzymały opaski odblaskowe.
Racibórz Profilaktyka -
Policjanci ruchu drogowego podczas COP 24
Wzmożony ruch i ograniczenia, jakie pojawiły się w związku ze szczytem klimatycznym w Katowicach, są szczególnym wyzwaniem nie tylko dla funkcjonariuszy ruchu drogowego biorących udział w zabezpieczeniu, ale także dla wszystkich uczestników ruchu. Nad bezpieczeństwem kierowców oraz pieszych czuwają policjanci z ponad sześciu garnizonów, jednak mimo to apelujemy o rozwagę oraz zachowanie szczególnej ostrożności.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
Uwaga! czad znowu „atakuje”
Trzyosobowa rodzina ze Starzyn zatruła się tlenkiem węgla. Z pomocą przyszedł sąsiad, który wyważył drzwi i wezwał pomoc. Babcię, matkę i jej 3-letniego syna przetransportowano do szpitala. Strażacy i policjanci kolejny raz apelują o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych. Zróbmy wszystko, aby właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed tym cichym zabójcą.
Zawiercie Zatrucia tlenkiem węgla -
"Jest zimno, mróz i pada śnieg"
Za bezpodstawną interwencję policji odpowie 29-letni mieszkaniec Jastrzębia. Mężczyzna dwukrotnie wezwał policję, bowiem twierdził, że jest w niebezpieczeństwie...Gdy policjanci dotarli na miejsce okazało się, że mężczyzna wyszedł z imprezy i było mu zimno, ponieważ było mroźno i padał śnieg. Dodatkowo jastrzębianin zażyczył sobie, aby policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Pamiętajmy, że wzywając bezpodstawnie policję, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie.
Jastrzębie Zdrój Interwencje -
Piorun wytropił nietrzeźwego kierującego
Częstochowski pies patrolowy Piorun wytropił kilka dni temu kierującego, który oddalił się z miejsca zdarzenia drogowego. Mężczyźnie zarzuca się, że po pijanemu wjechał w ogrodzenie jednej z posesji i w zaparkowany tam samochód. Badanie wykazało w organizmie 38-latka prawie promil alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.
Częstochowa Nietrzeźwi kierujący -
Nie wiedział, że za rozbój można trafić do aresztu
21-latek z Gliwic nie wiedział, że rozbój to przestępstwo, za które można trafić za kratki. Tymczasem za napaść na 60-letnią kobietę grozi mu aż 12 lat więzienia. Sprawca w centrum Gliwic zaatakował wracającą z pracy kobietę, przewrócił ją i wyrwał torebkę. Dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu policyjnych detektywów, napastnik szybko został zatrzymany. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.
Gliwice Rozboje -
Areszt dla podejrzanego o rozbój
Policjanci z Zabrza zatrzymali 39-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna napadł na 17-latka i grożąc pobiciem ukradł mu zegarek. Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Decyzją sądu na wniosek śledczych został on aresztowany na okres trzech miesięcy. Zatrzymanemu za ten czyn grozi kara do 12 lat więzienia.
Zabrze Rozboje