Wiadomości

„Gramy dla Maksia” po raz czwarty

Data publikacji 11.03.2019

W niedzielę odbył się IV Charytatywny Turniej Strażacki "Gramy dla Maksia". Podczas imprezy zorganizowano zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Maksia - syna strażaka. Rybniccy policjanci przyłączyli się do tego wspaniałego przedsięwzięcia. Każdy uczestnik imprezy miał okazję zobaczyć policyjny radiowóz, broń czy wyposażenie policjanta. Mundurowym towarzyszył Sznupek – ulubieniec wszystkich dzieci.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowicach już czwarty raz zorganizowali charytatywny turniej „Gramy dla Maksia”. W trakcie imprezy jest prowadzona zbiórka pieniędzy. W ten sposób mundurowi chcą pomóc w leczeniu i rehabilitacji Maksia - syna strażaka z OSP w Jankowiach. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach oraz policjantka zajmująca się profilaktyką, przyłączyli się do tej jakże szlachetnej akcji. Turniej był świetną okazją do promowania bezpieczeństwa. Na stanowisku mundurowych na najmłodszych uczestników czekały odblaski oraz ulubieniec dzieci – Sznupek. Starsi mieli okazję założyć alkogogle, czyli specjalne okulary pokazujące rozmyty obraz, jaki widzi pijany kierowca. W ten sposób policjanci uświadamiali ich, jakie zagrożenia niesie za sobą jazda po wypiciu alkoholu. Każdy uczestnik imprezy miał okazję zobaczyć z bliska sprzęt, który jest wykorzystywany podczas zabezpieczania imprez. Policjanci zachęcali także do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

  • policjant stoi przy stoisku ze sprzętem. Obok dwóch nastolatków ogląda i przymierza sprzęt PZ
  • Do zdjęcia pozują: policjant, policjantka, dwie dziewczynki oraz maskotka sznupek i scooby-doo
  • policjanta kuca przy dziewczynce, która założyła sprzęt którego policjanci używają na zabezpieczeniach. Obok jeszcze jedna dziewczynka i z tyłu 3 uśmiechniętych strażaków.
Powrót na górę strony