Drużyna z KWP w Katowicach na podium „Konwój Cup 2019” - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Drużyna z KWP w Katowicach na podium „Konwój Cup 2019”

Data publikacji 20.05.2019

W Białobrzegach odbyły się VI Mistrzostwa Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Halowej Piłce Nożnej „Konwój Cup 2019”, objęte Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji. Zawody wygrała „konwojówka” z KWP w Rzeszowie. Drużyna reprezentująca KWP w Katowicach stanęła na III miejscu podium.

Rywalizacja pomiędzy drużynami rozgrywała się na hali sportowej w Białobrzegach. Organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu, która w ubiegły roku wygrała zawody w Wieliczce oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu. W mistrzostwach wzięły udział reprezentacje wydziałów konwojowych z 15 komend wojewódzkich w całym kraju. Tegoroczna edycja mistrzostw miała szczególny charakter, gdyż zbiegła się z obchodami 100. rocznicy powstania polskiej Policji.

Zawody, po trudnej rywalizacji, wygrali policjanci z Wydziału Konwojowego KWP w Rzeszowie, na drugim miejscu podium stanęli zawodnicy z Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu, a na trzecim miejscu uplasowała się „konwojówka” z katowickiej komendy wojewódzkiej. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Marcin Karczyński z KWP w Poznaniu, najlepszym strzelcem Krzysztof Weres z KWP w Rzeszowie, a najlepszym bramkarzem Wojciech Dzura z KWP w Katowicach. Tytuł drużyny fair play uzyskało KWP w Gdańsku.

Puchary najlepszym drużynom wręczyli Zastępca Dyrektora Biura Prewencji KGP mł. insp. Piotr Kulesza, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk, Naczelnik Wydziału Konwojowego Biura Prewencji KGP podinsp. Wiesław Pietrzak, starosta białobrzeski oraz burmistrz Białobrzegów.

Mistrzostwa zostały objęte patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji, Starosty Powiatu Białobrzeskiego, Burmistrza Miasta i Gminy w Białobrzegach, Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz Radomskiej Grupy Mediowej.

Foto: KWP zs. w Radomiu

  • Policjanci grający w piłkę na hali
  • Policjanci grający w piłkę na hali
  • Puchary stojące na stole
  • Policjant przemawiający na zakończenie turnieju "Konwój Cup 2019"
  • Ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom
  • Ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom
  • Ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom
  • Drużyny występujące w turnieju
  • Zwycięska drużyna z Rzeszowa