Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Uroczysty koncert w NOSPR „Policja jest Kobietą”
W sali NOSPR w Katowicach odbył się wyjątkowy koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w ramach obchodów 100. Rocznicy Powstania Policji Kobiecej w Polsce – „Policja jest Kobietą”. Uroczystość zorganizował Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Boroń wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach, nadinsp. Mariuszem Krzystyniakiem. Wśród uczestników znalazło się kierownictwo Policji oraz zaproszeni goście współpracujący z formacją, ale przede wszystkim kobiety, które zasilają szeregi największej formacji mundurowej w kraju. Z okazji Dnia Kobiet goście wysłuchali utworów muzycznych w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, solistów i chóru.
KWP w Katowicach Kadry, Uroczystości -
Jechali na „podwójnym gazie”
Wczoraj od wczesnych godzin porannych katowiccy policjanci drogówki wzięli udział w działaniach „Trzeźwość”. Wśród blisko 5000 przebadanych kierujących, sześciu prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwości. Wszystkich, którzy decydują się na tak nieodpowiedzialne zachowania, czekają surowe konsekwencje.
Katowice Nietrzeźwi kierujący -
Hat-trick drogowych przestępstw 40-latka
Policjanci z Siewierza zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień oraz mając w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto w wyniku przeszukania policjanci znaleźli u niego amfetaminę. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Będzin -
Policjanci zapobiegli kradzieży katalizatora
Siewierscy mundurowi zatrzymali mężczyznę, który próbował ukraść w nocy katalizator z osobowego mercedesa. Szybka interwencja policjantów zapobiegła kradzieży, podczas gdy złodzieje mieli już wszystko przygotowane. Ponadto mundurowi zatrzymali nieletniego, który współpracował z 19-latkiem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
Będzin
-
Tymczasowy areszt za posiadanie znacznej ilości i handel narkotyków
Katowiccy policjanci zatrzymali 26-letniego obywatela Ukrainy, który wprowadzał do obrotu znaczną ilość środków odurzających i substancji psychotropowych. Mężczyzna do popełniania przestępstwa wykorzystywał punkty odbioru paczek kurierskich. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Katowice Przestępczość narkotykowa -
Słowa podziękowania od seniorów. Policjanci odzyskali ich oszczędności
Dzięki pracy jaworznickich i katowickich policjantów odzyskano ponad 70 tysięcy złotych, które po zmanipulowaniu przez oszustów, 78-letnia kobieta przekazała w reklamówce. Do policjantów dotarły podziękowania od seniorów i ich córki za profesjonalizm i błyskawiczną reakcję mundurowych wobec oszustwa, którego ofiarą padły osoby starsze. Odzyskane pieniądze już wróciły do seniorów.
Jaworzno -
Lekcja bezpieczeństwa z sierżantem Hektorem
Policjanta z zespołu ds. profilaktyki społecznej spotkała się z dziećmi w Żłobku Miejskim im. Tadeusza Więcka w Mikołowie. Mundurowa pokazała dzieciom codzienne wyposażenie policjanta do służby oraz przedstawiła maskotkę mikołowskiej policji sierżanta Hektora.
Mikołów Profilaktyka -
Inauguracja akcji „Na drodze - patrz i słuchaj”
"Z TRAMWAJEM NIE WYGRASZ" to hasło działań prowadzonych wspólnie z Tramwajami Śląskimi dotyczących bezpieczeństwa na torowiskach. Kampania ma uświadomić pieszym oraz kierowcom, że pojazd szynowy, ważący ponad 50 ton, nie zatrzyma się w miejscu.
KWP w Katowicach Akcje i kampanie -
Zgodnie z hasłem „Pomagamy i chronimy”
Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu odbyła się honorowa zbiórka krwi. Raciborscy policjanci na czele z komendantem podinsp. Markiem Ryszką oraz pracownicy cywilni, a także wszyscy chętni oddali cenny płyn ratujący życie. Większość dawców to osoby regularnie oddające krew. Nie zabrakło jednak osób, które podzieliły się cząstką siebie po raz pierwszy.
Racibórz Akcje pomocowe, Pomagamy i chronimy -
Zakazy stadionowe po sobotnim meczu
W sobotę na Stadionie Miejskim w Tychach rozegrany został mecz pomiędzy drużynami GKS Tychy-Odra Opole. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz mieszkańców miasta. Nie obyło się jednak bez incydentów – jeszcze przed rozpoczęciem meczu w ręce tyskich policjantów trafiło 6 przyjezdnych kibiców, którzy próbowali wnieść na stadion środki pirotechniczne.
Tychy Zabezpieczenie imprez masowych -
Policjanci wyjaśniają okoliczności groźnego zdarzenia drogowego
W miniony weekend na ulicy Senatorskiej w Zawierciu doszło do wypadku. Kierujący mazdą uderzył w drzewo. Zarówno on, jak i pasażer z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala. Jak się okazało, 34-letni kierowca nie posiadał uprawień do kierowania pojazdem. Policjanci z zawierciańskiej drogówki apelują o rozwagę za kierownicą!
Zawiercie
-
Pięciu kierujących "z procentami" zakończyło dziś jazdę
W dzisiejszy poranek zawierciańska drogówka przeprowadziła działania „Trzeźwość”. Policjanci zatrzymali 5 osób, które pod działaniem „procentów” wsiadły za kierownicę. Rekordzista miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Wśród nietrzeźwych kierujących znalazł się także rowerzysta. Jazda jednośladem w stanie nietrzeźwości drogo go kosztowała. Przypominamy! Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem! Apelujemy o trzeźwość za kierownicą!
Zawiercie Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Ustrońscy policjanci na łyżwach
Na zakończenie ferii funkcjonariusze Komisariatu Policji w Ustroniu przeprowadzili działania profilaktyczne na lodowisku miejskim. Akcja odbyła się w ramach imprezy organizowanej przez Urząd Miasta Ustroń pod hasłem "Bezpieczne ferie". Choć zimowa przerwa w nauce dobiegła końca, nie zapominajmy o bezpieczeństwie, które jest zawsze najistotniejsze.
Cieszyn Bezpieczeństwo, Profilaktyka -
Policjanci z Ustronia uczą dzieci udzielania pierwszej pomocy
W minionym tygodniu dzielnicowy z Ustronia, aspirant Piotr Dziedzic, wraz z kolegą z patrolu odwiedzili Stowarzyszenie "Można Inaczej" w Ustroniu. W trakcie wizyty funkcjonariusze rozmawiali zarówno z opiekunami, jak i uczestnikami zimowiska, poruszając tematy związane z bezpieczeństwem oraz pierwszą pomocą.
Cieszyn Bezpieczeństwo, Profilaktyka -
Jechał zdecydowanie za szybko
Policjanci z zabrzańskiej drogówki udaremnili rajd kierowcy BMW, który na zabrzańskim odcinku DTŚ pędził z prędkością 152 km/h. W miejscu, gdzie został zatrzymany, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie.
Zabrze Ruch Drogowy
-
Kiedy możemy wyłamać rogatki na przejeździe kolejowym?
Chwile grozy przeżył 54-letni kierujący zestawem, którego pojazd uległ awarii na przejeździe kolejowym. Dzięki temu, że mężczyzna zachował zimną krew i opanowanie, nie doszło do tragedii.
Częstochowa Ruch Drogowy -
Mundurowi zatrzymali sprawcę ataku nożem
Sosnowieccy wywiadowcy zatrzymali 20-latka, który zaatakował nożem 16-latka. Do zdarzenia doszło w centrum Sosnowca. Mężczyzna usłyszał zarzuty za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące.
Sosnowiec Przestępczość przeciwko życiu
-
Nielegalny alkohol i papierosy bez akcyzy w rękach tyskich policjantów
Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przejęli ponad 2800 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 52 litry alkoholu nielegalnego pochodzenia. W mieszkaniu 55-letniego tyszanina mundurowi ujawnili również aparaturę do produkcji spirytusu. Właścicielowi „lewego towaru” grozi kara 3 lat więzienia.
Tychy Przestępczość gospodarcza -
Nietrzeźwy, bez prawa jazdy spowodował kolizję drogową
Policjanci bytomskiej drogówki podjęli wczoraj interwencję wobec 38-latka, który spowodował kolizję drogową będąc w stanie nietrzeźwości. Mający ponad 2 promile alkoholu w organizmie, kierowca audi najechał na tył stojącego na skrzyżowaniu seata. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.
Bytom -
Policjant w czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego
Policjant z bytomskiej "trójki" zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. Mundurowy był w czasie wolnym od służby, gdy rozpoznał idącego ulicą 38-latka. Był on poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowskich Górach, w związku z popełnionym w przeszłości przestępstwem dotyczącym niszczenia mienia. Stróż prawa potwierdził, że bycie policjantem to służba trwająca całą dobę, to czujność i gotowość do działań, która nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru.
Bytom