Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Ogólnopolski Głos Profilaktyki w śląskim garnizonie
W sobotę na terenie całego kraju odbył się Ogólnopolski Głos Profilaktyki. W akcję, której kulminacyjnym momentem był „Zryw Wolnych Serc” włączyli się śląscy policjanci.
KWP w Katowicach Profilaktyka
-
Tragiczny wypadek na ulicy Łośnickiej w Zawierciu
Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło na ul. Łośnickiej w Zawierciu. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów śmierć poniósł 30-letni mężczyzna.
Zawiercie Wypadki śmiertelne
-
Podsumowanie akcji "Trzeźwość" w śląskim garnizonie
Śląscy policjanci przeprowadzili działania "Trzeźwość". Prawie 250 mundurowych skontrolowało ponad 17 tys. kierowców. Niestety 77 kierujących prowadziło swoje pojazdy po alkoholu... Akcja zakończyła się dzisiaj o 4.00 rano.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
Policjant uratował tonącego człowieka
Starszy sierżant Przemysław Filipek w ostatniej chwili uratował 26-letniego mężczyznę. Wyciągnął na brzeg tonącego i rozpoczął akcję reanimacyjną. Pomimo tego, że pływak kilka minut znajdował się pod wodą, akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem. Dzięki czujności policjanta z Jaworzna i prawidłowo przeprowadzonej reanimacji 26-latkowi uratowano życie. Szybka i sprawna akcja zapobiegła tragedii.
Jaworzno Ofiarni i odważni
-
Policjanci zabezpieczali festyn militarny i paradę pojazdów historycznych
W ramach Industriady 2014 policjanci z Dąbrowy Górniczej zabezpieczali paradę pojazdów historycznych oraz festyn w Parku Militarno-Historycznym „Reduta” przy Muzeum Miejskim Sztygarka w Dąbrowie Górniczej.
Dąbrowa Górnicza Ruch Drogowy
-
Poszukiwany listem gończym zatrzymany z narkotykami
Kryminalni z Tychów zatrzymali 44-letniego tyszanina poszukiwanego listem gończym. Przy mężczyźnie i w samochodzie którym się poruszał policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 120 działek dilerskich kokainy oraz blisko 14 działek dilerskich marihuany. Mężczyzna trafił już do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.
Tychy Poszukiwani, Przestępczość narkotykowa -
Akcja "Pasy"
Dzisiaj policjanci śląskiej drogówki od godziny 6.00 prowadzą akcję PASY. Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie będą podchodzić do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
Usiłowała przekupić policjantów
Policjanci tyskiej drogówki zatrzymali 38-letnią kobietę, która usiłowała przekupić funkcjonariuszy. Kierująca suzuki usiłowała wręczyć policjantom 50 złotych, aby odstąpili od czynności służbowych. Teraz kobieta odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia, ale również za próbę skorumpowania mundurowych. Grozi jej do 10 lat więzienia.
Tychy Korupcja -
Wspólna akcja policjantów, strażaków i ratowników medycznych w Żorach
Policjanci, ratownicy medyczni i strażacy zachęcali wczoraj kierowców do bezpiecznej jazdy. Podkreślali, że jednym z ważniejszych elementów jest wykonywanie przeglądów technicznych przed planowaną podróżą. Na uczestników cyklicznej inicjatywy czekało wiele atrakcji, w tym symulacja współdziałania jednostek ratowniczych, instruktaż z pierwszej pomocy, czy alkogogle imitujące stan po spożyciu alkoholu.
Żory Profilaktyka
-
Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Myszkowie
Wczoraj na terenie całego kraju odbył się Ogólnopolski Głos Profilaktyki. W akcję, której kulminacyjnym momentem był „Zryw Wolnych Serc” włączyli się myszkowscy policjanci, Miejski Dom Kultury w Myszkowie oraz gimnazjaliści z lokalnych placówek oświatowych. Działania profilaktyczne polegały na promowaniu przez młodzież bezpiecznych postaw i wartości wolnych od uzależnień i przemocy.
Myszków Profilaktyka
-
"Nigdy nie jeżdżę po alkoholu"
Dzisiaj nad ranem zakończyły się policyjne działania "Trzeźwość". Mundurowi z żorskiej drogówki wzorowym kierowcom wręczali naklejki z hasłem ogólnopolskiej kampanii "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu".
Żory Ruch Drogowy
-
Pierwszaki w tyskiej komendzie
Komendę Miejską Policji w Tychach odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 36. Pierwszaki miały okazję zapoznać się z pracą policjantów, a także obejrzeć z bliska pracę techników kryminalistyki.
Tychy Profilaktyka
-
Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Karate oraz w Judo
W piątek odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Karate oraz w Judo zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. W mistrzostwach wzięło udział łącznie 43 zawodników. Patronat nad imprezą objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.
KWP w Katowicach Sport
-
60 sekund przeciwko uzależnieniom
Przeciwko narkotykom, przemocy i obojętności, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne, wczoraj na 60 sekund zatrzymali się i wybijając przez 60 sekund rytm wolnych serc wykonali zryw wzmocnienia twórczej profilaktyki. Policjanci, młodzież licealna oraz mieszkańcy Żor promowali modę na życie wolne od uzależnień.
Żory Profilaktyka
-
Policjanci na Spartakiadzie dla Przedszkolaków
Wczoraj hala kompleksu sportowego "Michał" stała się areną zmagań reprezentacji siemianowickich przedszkoli, które w pięknym stylu i zgodnie z zasadami fair play, rywalizowały w 23. Spartakiadzie. Do przedsięwzięcia włączyli się siemianowiccy policjanci oraz pies „Sznupek”.
Siemianowice Profilaktyka
-
Manewry ratownicze na Jeziorze Żywieckim
Wczoraj na Jeziorze Żywieckim zakończyły się trwające 3 dni manewry ratownicze. W ćwiczeniach brali udział policyjni motorowodniacy, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Żywca oraz Cieszyna, a także ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Manewry miały na celu doskonalenie współpracy jednostek PSP, WOPR oraz Policji z zakresu ratownictwa wodnego.
Żywiec Szkolenia i ćwiczenia
-
Matka z promilami
Policjanci z Chorzowa interweniowali wobec pijanej matki. Kobieta mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, zajmowała się swoimi dziećmi. Mundurowych o podejrzeniach co do jej stanu trzeźwości, poinformowała pracownica ośrodka pomocy społecznej. Teraz sąd rodzinny zadecyduje o dalszym losie małoletnich i nieodpowiedzialnej matki.
Chorzów Nietrzeźwi opiekunowie -
Komisariat I w Rudzie Śląskiej już otwarty!
Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu I Policji w Rudzie Śląskiej. Otwarcia dokonał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz w obecności Prezydenta Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.
KWP w Katowicach Uroczystości
-
Desperat poszukiwany listem gończym zatrzymany
Ponad dziewięć godzin trwały poszukiwania 51-letniego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. W działaniach uczestniczyli policjanci z Tychów, z katowickiego oddziału prewencji oraz negocjatorzy z komendy wojewódzkiej. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom mężczyzna został odnaleziony. Jak się okazało, od stycznia tego roku był on poszukiwany listem gończym.
Tychy Poszukiwani -
Nietrzeźwy spowodował kolizję i uciekł
Policjanci z chorzowskiej „drogówki” zatrzymali pijanego 21-latka, który spowodował kolizję z innym samochodem i uciekł z miejsca zdarzenia. Młody mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.
Chorzów Nietrzeźwi kierujący