Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Kradli fiaty cinquecento
Kilkudniowe działania katowickich policjantów zwalczających przestępczość samochodową doprowadziły do zatrzymania czterech złodziei, którzy podejrzani są o kradzieże fiatów cinquecento. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyźni ukradli co najmniej 5 samochodów.
Katowice Przestępczość samochodowa -
Wypadek z radiowozem w Raszczycach
Wczoraj w Raszczycach doszło do wypadku drogowego z udziałem policyjnego radiowozu. W zdarzeniu ucierpiał 40-letni policjant, który został przewieziony do rybnickiego szpitala. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.
Rybnik Ruch Drogowy -
Bezpieczna woda z policyjnymi motorowodniakami
Policyjni motorowodniacy z Żywca przeprowadzili spotkanie dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, w czasie którego omówili najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpiecznego wypoczynku w rejonie zbiorników wodnych i basenów. Oprócz zasad bezpiecznego korzystania z wody, dzieci uczyły się też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania było popłynięcie policyjną motorówką.
Żywiec Kadry -
Wpadł diler narkotyków
Policjanci z Bytomia zatrzymali 44-letniego dilera narkotyków i jego klienta. Mężczyzna miał przy sobie kilka gramów marihuany. Natomiast u 28-latka stróże prawa znaleźli prawie 60 działek dilerskich kokainy. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.
Bytom Przestępczość narkotykowa
-
Policjanci przejęli "lewe" papierosy i tytoń
Policjanci z Dąbrowy Górniczej zabezpieczyli papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar funkcjonariusze ujawnili przy 2 mężczyznach, którzy oferowali "lewe" używki do sprzedaży w rejonie końcowego przystanku autobusowego przy bramie głównej huty na ul. Piłsudskiego.
Dąbrowa Górnicza Przestępczość gospodarcza
-
Drogówka na "Dniu Roweru"
Policjanci mikołowskiej drogówki, wspólnie z mundurowymi z KWP Katowice, uczestniczyli w „Dniach Roweru”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Orzeszu. Stróże prawa pomagali w przeprowadzeniu egzaminu na kartę rowerową oraz uczyli młodzież właściwych postaw w ruchu drogowym.
Mikołów Profilaktyka
-
Działania "Region II"
14 sprawców zatrzymanych na gorącym uczynku i 14 poszukiwanych przestępców umieszczonych w zakładach karnych, to m.in. efekty zakończonej policyjnej akcji "BEZPIECZNY REGION II". Uczestniczyło w niej kilkuset policjantów z katowickiej komendy miejskiej i komisariatów.
Katowice Akcje policyjne
-
Zareagował na nietrzeźwego kierowcę
Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. O poruszającym się po ulicy Zwycięstwa volkswagenie, którego kierowca prawdopodobnie jest pijany, powiadomił mundurowych naoczny świadek. Okazało się, że kierowca miał w organizmie dwa promile alkoholu.
Wodzisław Śląski Nietrzeźwi kierujący -
Pijany kierowca odpowie też za łapówkę i znieważenie
Bieruńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który przy okazji kontroli drogowej dopuścił się aż trzech przestępstw. Mieszkaniec Woli, który jechał pijany, chcąc "dogadać" się z policjantami zaproponował im 2 tys. złotych łapówki. Ponieważ nie udał mu się ten plan, znieważył interweniujących stróżów prawa. Oprócz utraty prawa jazdy mężczyzna odpowie także za popełnione przez siebie przestępstwa.
Bieruń Nietrzeźwi kierujący -
Nie dopuścili do nielegalnych wyścigów w Sosnowcu
Policjanci z Sosnowca w nocy z soboty na niedzielę skontrolowali stan trzeźwości blisko stu kierowców, którzy zjechali na długi i prosty odcinek jednej z ulic. Tam miało dojść do nielegalnych wyścigów. Obecność na „torze" policyjnych radiowozów skutecznie ostudziła atmosferę i kierowcy szybko opuścili miejsce spotkania. Nie obyło się bez represji mandatowych.
Sosnowiec Ruch Drogowy -
Po służbie odzyskali skradziony pojazd
Trzech policjantów, w czasie wolnym od służby, namierzyło złodzieja i odzyskało skradziony na terenie powiatu pszczyńskiego motocykl. Mundurowi z Żor i gliwickiej autostradówki zdobyli informacje, które zaprowadziły ich do Czarkowa, gdzie w kompleksie leśnym ukryty był jednoślad. Dzięki ich zaangażowaniu pojazd wrócił już do właściciela, natomiast sprawca wkrótce stanie przed sądem. Amatorowi cudzego mienia grozi nawet do 5 lat więzienia.
Żory Kradzieże -
Mając 3 promile opiekowała się dziećmi i znieważyła policjantów
Policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie, że w jednym z domów pijana matka opiekuje się dziećmi. Jak się okazało kobieta sprawowała „opiekę” nad 10-letnią córką i 5-letnim synem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto agresywna 48-latka znieważyła interweniujących policjantów.
Mikołów Nietrzeźwi opiekunowie -
Kłobuccy policjanci i Sznupek na festynie w Złochowicach
Policjanci z kłobuckiej drogówki i przyjaciel wszystkich dzieci – maskotka Sznupek zawitali w niedzielę na festynie w Złochowiach. Najmłodsi mieli okazję z bliska obejrzeć radiowóz i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia ze Sznupkiem. Mundurowi rozdawali odblaski, promując w ten sposób bezpieczne zachowania na drodze.
Kłobuck Profilaktyka
-
Kościelne kamery wyśledziły złodzieja
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali złodzieja, który z kościoła ukradł zabytkowy świecznik. Mężczyzna ma na swoim koncie również inne kradzieże przedmiotów z metali kolorowych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, a prokurator zdecydował o oddaniu go pod policyjny dozór.
Rybnik Kradzieże -
O krok od tragedii
Policjanci z chorzowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który odkręcił zawory kuchenki gazowej, grożąc detonacją i popełnieniem samobójstwa. W trakcie interwencji usiłował też przekupić mundurowych. Za bezpośrednie sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy oraz próbę korupcji grozi mu 12 lat więzienia.
Chorzów -
Motocyklista potrącił policjanta
Mundurowi z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali motocyklistę, który chcąc uniknąć kontroli drogowej, potrącił policjanta. Teraz za czynną napaść grozi mu do 10 lat więzienia.
Chorzów Ruch Drogowy -
Przekazał policjantom pijanego kierowcę
Dzięki właściwej postawie obywatelskiej policjanci zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. Gdy kierujący passatem utracił panowanie nad pojazdem i dachował, a następnie próbował uciekać, został skutecznie przytrzymany przez świadka zdarzenia, a następnie przekazany patrolowi. Okazało się, że w organizmie 43-latka były blisko dwa promile alkoholu.
Wodzisław Śląski Nietrzeźwi kierujący -
Z dziećmi o bezpieczeństwie
Bytomscy policjanci podczas minionego weekendu uczestniczyli w licznych festynach jakie odbywały się w Bytomiu. Mundurowi rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie w trakcie letniego wypoczynku. Prezentowali również sprzęt policyjny, a najmłodszym opowiadali jak wygląda ich codzienna służba.
Bytom Profilaktyka
-
Policjanci na "Pikniku Szkolnym" w Cieszynie
Policjanci uczestniczyli w „Pikniku Szkolnym” organizowanym przez Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie. Mundurowi przygotowali dla wszystkich wiele ciekawych atrakcji. Władze szkoły oraz cieszyńska policja podpisały wspólne porozumienie o współpracy z klasami mundurowymi.
Cieszyn Profilaktyka
-
Z 4 promilami spowodował kolizję
Tyscy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który spowodował kolizję drogową mając w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Tychy Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy