Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Debata społeczna w Mykanowie

Data publikacji 29.08.2014

W minioną środę, w auli Domu Kultury w Mykanowie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Komisariatu Policji w Kłomnicach zorganizowali debatę społeczną. Spotkanie poświęcono bezpieczeństwu mieszkańców w gminie Mykanów. Jego głównym celem było zdiagnozowanie problemów i oczekiwań oraz wypracowanie modelu współpracy Policji i lokalnego samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa na podległych terenach.

W spotkaniu, które odbyło się w auli Domu Kultury w Mykanowie uczestniczył  Zastępca Komendanta  Miejskiego Policji w Częstochowie nadkom. Sławomir Litwin,  Komendant Komisariatu Policji w Kłomnicach podinsp. Jacek Pluta oraz p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Stanisław Kubacki. Lokalne władze samorządowe reprezentował wójt gminy Mykanów Krzysztof Smela oraz radni i sołtysi z gminy Mykanów.
Debatę rozpoczęło wystąpienie nadkom. Sławomira Litwina, w którym mówił, że takie spotkanie to okazja, aby policja mogła wysłuchać opinii o swojej pracy oraz oceny bezpieczeństwa w gminie. Następnie głos zabrał Komendant Komisariatu Policji w Kłomnicach, który przedstawił  stan bezpieczeństwa na terenie gminy Mykanów. W dalszej części podinsp. Stanisław Kubacki  zaprezentował w formie pokazu multimedialnego stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na omawianym terenie. Kilkadziesiąt osób uczestniczących w debacie mogło również obejrzeć film  pt. "Jedna sekunda - całe życie" mówiący  o zagrożeniach spowodowanych na drodze przez pijanych kierowców. 

Po wystąpieniach rozpoczęła się dyskusja uczestników spotkania z policjantami. Zebrani mieszkańcy, radni, sołtysi i dyrektorzy szkół zabierali głos i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Zgłaszane przez nich postulaty w głównej mierze dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie debaty policjanci wysłuchali wszystkich wypowiedzi, zapewniając, że postarają się zrealizować postulaty i dokładnie przyjrzą się dziedzinom i sprawom wskazanym przez mieszkańców. Na zakończenie spotkania uczestnicy debaty mogli wypełnić anonimowe ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa, jak również oczekiwań w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podsumowując debatę podziękował wszystkim obecnym za udział w spotkaniu oraz za zabranie głosu w dyskusji. Podkreślił również, że wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo i bardzo ważnym elementem w tej dziedzinie jest współpraca różnych instytucji z lokalnym społeczeństwem.

Wczytywanie pliku Odtwarzacz wideo.
Aktualny czas 0:00
Czas trwania -:-
Załadowany: 0%
Typ strumienia NA ŻYWO
Pozostały czas -:-
 
1x
    • Rozdziały
    • Opisy wyłączone, zaznaczone
    • Napisy wyłączone, zaznaczone

      Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.25 MB)

      Powrót na górę strony